Geleneksel medya yeni düzene uyabilecek mi?

Dünkü yazımda bildiğimiz manada kitle iletişiminin bittiğini, oluşmakta olan yeni medya düzeninde makrodan mikroya geçildiğini, kitleselliğin yerini kişiselliğin aldığını vurgulamıştım. Kaldığımız yerden devam edelim.

Yeni medya daha şimdiden geleneksel medyaya galebe çalıyor.

Haber vermekte, haberi duyurmakta, yaymakta basılı gazetelerin zaten hiç şansı yok. 24 saat geriden geliniyor malum.

Ama bazen televizyonlardan bile hızlı davrandığı oluyor sosyal medyanın. Tam da bu yüzden devlet başkanları, bakanlar ya da şahıslar epeyce bir zamandır bazı açıklamalarını, medya dolayımına ihtiyaç duymadan doğrudan şahsi/kurumsal hesaplarından yapmaktalar. Trump bunu en “kontrolsüz” yapan lider. Çoğu devlet başkanı açıklamalarını sosyal medyadan da yapacak olsa yine de kurumsal hesabı kullanıyor, devlet adabını koruyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erivan savaş suçu işliyor, füzeleri veren Moskova neden izliyor? 23 Ekim 2020 | 66 Okunma HDP iflas etti! Boşluğu kim dolduracak? 22 Ekim 2020 | 704 Okunma Seni başkan yaptırmayacağız koalisyonu alarm veriyor! 20 Ekim 2020 | 1.701 Okunma İmamoğlu İstanbul'u mahvediyor! 15 Ekim 2020 | 2.570 Okunma 3-5 ağaç için Taksim'i işgal edenler nerede? 13 Ekim 2020 | 935 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar