Eski Türkiye'ye özlem, PKK ve FETÖ'ye selam!

Star Gazetesi Yazarı Fadime Özkan'ın bugünkü (31.01.2022)'' Eski Türkiye'ye özlem, PKK ve FETÖ'ye selam!'' başlıklı yazısı.

11 ayda 11 kez toplanan ama ortak Cumhurbaşkanı adayını belirleyemediği için sertçe eleştirilen 6'lı masa ittifakı dün bir mutabakat metni açıkladı.

Yüzlerce sayfadan, 2 bin küsur maddeden oluşan ortak politikalar mutabakat metninin sorunları var.

Bu sorunların en hafifi, tekrara düşmüş olmaları.

Bir kısmı insan hak ve özgürlükleri dahil kimsenin reddetmediği, anayasal güvence altında haliyle yürürlükte olan kimi idealleri ya da AK Parti tarafından zaten hayata geçirilmiş olan kimi uygulamaları ve sosyal politikaları sanki halihazırda yokmuş ve kendilerince düşünülmüş gibi vaat edilmiş olması.

Bu boşa düşüş, Türkiye'nin Erdoğan liderliğinde yüksek teknolojiyle buluştuğu ve artık üreten ülke olduğu gerçeğini ıskalayan Kılıçdaroğlu'nun hem 4.5G internet alt yapısını kullanıp hem de sırf CHP çevrimiçi bir toplantı yaptı diye ''vatandaş teknoloji görsün'' diye böbürlenmesi kadar trajikomikti.

Ama açıklanan metnin asıl sorunlu tarafı ise yeni

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muharrem İnce ve muhalefet için necasetten taharet! 28 Mart 2023 | 1.321 Okunma Trajik hikâyedeki figüran: Meral Akşener 23 Mart 2023 | 778 Okunma Aileyi korumak, kadın haklarını savunmak AK Parti'nin vazgeçilmezi 21 Mart 2023 | 1.204 Okunma 6'lı masadan Öcalan'a özgürlük buluşması yahut Kılıçdaroğlu'na dersler 20 Mart 2023 | 75 Okunma KRİZ MASASI YİNE PATLAYACAK 09 Mart 2023 | 1.768 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar