Erken seçimin değil vaktinde seçimin alametleri

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü ziyareti -medyanın pek sevdiği tabirle söylersek- “siyaseti dalgalandırdı”.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü ziyareti -medyanın pek sevdiği tabirle söylersek- “siyaseti dalgalandırdı”. Kartların yeniden karıldığına, yeniden dağıtılacağına ve oyunun baştan oynanacağına delil sayıldı.

Sadece Asiltürk ziyareti değil elbette Ankara’yı hareketlendiren. Bir yandan Erdoğan’ın Hüda-Par ve DSP Genel Başkanlarıyla yaptığı telefon görüşmeleri öte yandan MHP Genel Başkanı ve Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli’nin İyi Parti’ye yönelttiği “eve dön, huzur bul” çağrıları, iktidar bloğunun seçim hazırlığına yoruldu.

Bilhassa aylardır “erken seçim” dışında bir şey konuşmayan, seçimlerin neden erken yapılması gerektiği konusunda ne iktidarı ne kamuoyunu ikna edemeyen muhalefet çevrelerinde bu hareketlilik -yok yere- kendi siyasi becerilerine bile yoruldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Katalogdan evlendiklerine inanıyorsunuz da talimatla doğurduklarına niye inanmıyorsunuz? 23 Şubat 2021 | 217 Okunma 6021+13 şehidin acısıyla: CHP artık HDP'dir! 18 Şubat 2021 | 638 Okunma Cizre bodrumlarında ne oldu? 11 Şubat 2021 | 3.198 Okunma Muharrem İnce giderken: Ne dedi, kime dedi? 09 Şubat 2021 | 3.078 Okunma Boğaziçi: Provokasyon bayat, prodüksiyon berbat! 04 Şubat 2021 | 2.518 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar