Erivan savaş suçu işliyor, füzeleri veren Moskova neden izliyor?

Azerbaycan’ın öz toprağı olan Dağlık Karabağ’ı 30 yıldır işgal altında tutan Ermenistan, yaz ortasından beri yerleşim yerlerine attığı roket ve füzelerle aralarında çocukların...

Azerbaycan’ın öz toprağı olan Dağlık Karabağ’ı 30 yıldır işgal altında tutan Ermenistan, yaz ortasından beri yerleşim yerlerine attığı roket ve füzelerle aralarında çocukların da olduğu çok sayıda sivilin ölümüne, yüzlercesinin yaralanmasına sebep oldu.

Bu apaçık savaş suçudur. Ermenistan savaş suçu işlemektedir.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin 1993’te aldığı, Ermenistan’ı işgalci olarak kayda geçiren kararlar dizisi, şahit olunan gerçeğe dayanıyor. Karabağ’ın Azerbaycan’a ait olduğu, Ermenistan’ın Karabağ’dan şartsız çekilmesi gerektiği uluslararası toplumca da kabul edilmiş durumda.

Hal böyleyken AGİT tarafından 1993’te sorunu çözsün diye kurulan Minsk Grubu aradan geçen 30 yılda çözüm üretmediği gibi şimdi de “taraflara itidal çağrısı yapmak” dışında hiçbir işe yaramıyor.

Oysa Minsk Grubu eş başkanları ABD, Fransa ve Rusya başta olmak üzere diğer üyeler Ermenista

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İyi Parti hiç iyi değil! 19 Kasım 2020 | 0 Okunma Ahmet Abi güzelim… 17 Kasım 2020 | 0 Okunma Erdoğan'ın bahsettiği “yeni dönem” 12 Kasım 2020 | 0 Okunma Biden önce özür dilesin! 10 Kasım 2020 | 0 Okunma Enkaz başında propaganda 05 Kasım 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar