Erivan savaş suçu işliyor, füzeleri veren Moskova neden izliyor?

Azerbaycan’ın öz toprağı olan Dağlık Karabağ’ı 30 yıldır işgal altında tutan Ermenistan, yaz ortasından beri yerleşim yerlerine attığı roket ve füzelerle aralarında çocukların...

Azerbaycan’ın öz toprağı olan Dağlık Karabağ’ı 30 yıldır işgal altında tutan Ermenistan, yaz ortasından beri yerleşim yerlerine attığı roket ve füzelerle aralarında çocukların da olduğu çok sayıda sivilin ölümüne, yüzlercesinin yaralanmasına sebep oldu.

Bu apaçık savaş suçudur. Ermenistan savaş suçu işlemektedir.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin 1993’te aldığı, Ermenistan’ı işgalci olarak kayda geçiren kararlar dizisi, şahit olunan gerçeğe dayanıyor. Karabağ’ın Azerbaycan’a ait olduğu, Ermenistan’ın Karabağ’dan şartsız çekilmesi gerektiği uluslararası toplumca da kabul edilmiş durumda.

Hal böyleyken AGİT tarafından 1993’te sorunu çözsün diye kurulan Minsk Grubu aradan geçen 30 yılda çözüm üretmediği gibi şimdi de “taraflara itidal çağrısı yapmak” dışında hiçbir işe yaramıyor.

Oysa Minsk Grubu eş başkanları ABD, Fransa ve Rusya başta olmak üzere diğer üyeler Ermenista

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı net: Türkiye'yi büyütür, halkımızı ezdirmeyiz! 02 Aralık 2021 | 146 Okunma Amaç mitingse meydan orada! Ne gerek var manipülasyona! 30 Kasım 2021 | 238 Okunma Kadın cinayetlerini en çok erkekler dert edinmeli! 27 Kasım 2021 | 68 Okunma Kadın dövmekten utanmıyor, öfke kontrolü öğrenmekten utanıyor! 25 Kasım 2021 | 146 Okunma Ekonomik kurtuluş savaşı ve spekülasyon ittifakı 23 Kasım 2021 | 397 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar