Erdoğan'ın Diyarbakır ziyareti ve yeni dönem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın pandemi kısıtlamaları sonrasında Diyarbakır'a yaptığı ilk ziyaretten çözüm sürecinin yeniden başlayacağı sonucunu çıkaranlar da oldu, seçim...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın pandemi kısıtlamaları sonrasında Diyarbakır'a yaptığı ilk ziyaretten çözüm sürecinin yeniden başlayacağı sonucunu çıkaranlar da oldu, seçim startını verdiği sonucunu çıkaranlar da.

Cumhurbaşkanının ziyareti ve ziyarette verdiği mesajlar çok önemliydi lakin bunu biten ya da olmayan bir evrenin başlangıcı olarak tanımlamak süreci doğru okumamak olur.

Zira Başkan Erdoğan'ın ve AK Parti hükümetlerinin hukuki siyasi icraatlarının bütünü yıllar içinde gerçekleşen demokratik devrimin bir süreği sayılmalıdır.

2001'de ilan edilen parti programından ve seçmene yapılan ilk vaatlerden başlayarak, 2005'teki tarihi Diyarbakır konuşması da, devamında açılım süreci diye adlandırılan ve Kürt meselesiyle sınırlı algılanan ama aslında ''derdim var'' diyen tüm toplumsal kesimlere ve meselelere yönelik olarak yürütülen ''anlama-dinleme-çözümleme'' süreçleri de, 2010'dan sonra harekete geçirilen yıkım mekanizmasına karşı durmak için yaşananlar da buna dahildir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti sahada değil diyenler fena yanılıyor! 21 Ekim 2021 | 1.328 Okunma Diyarbakır'da halay, mutfakta kalay! Peki ya tezkereye ne diyorsun? 19 Ekim 2021 | 885 Okunma HDP "burjuva muhalefeti" neden kolluyor? 16 Ekim 2021 | 345 Okunma Cinayet arıyorsan dön arkana bak! 14 Ekim 2021 | 511 Okunma “İnsan her yaşta yeniden başlayabilir” 30 Eylül 2021 | 211 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar