Erdoğan'ın Diyarbakır ziyareti ve yeni dönem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın pandemi kısıtlamaları sonrasında Diyarbakır'a yaptığı ilk ziyaretten çözüm sürecinin yeniden başlayacağı sonucunu çıkaranlar da oldu, seçim...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın pandemi kısıtlamaları sonrasında Diyarbakır'a yaptığı ilk ziyaretten çözüm sürecinin yeniden başlayacağı sonucunu çıkaranlar da oldu, seçim startını verdiği sonucunu çıkaranlar da.

Cumhurbaşkanının ziyareti ve ziyarette verdiği mesajlar çok önemliydi lakin bunu biten ya da olmayan bir evrenin başlangıcı olarak tanımlamak süreci doğru okumamak olur.

Zira Başkan Erdoğan'ın ve AK Parti hükümetlerinin hukuki siyasi icraatlarının bütünü yıllar içinde gerçekleşen demokratik devrimin bir süreği sayılmalıdır.

2001'de ilan edilen parti programından ve seçmene yapılan ilk vaatlerden başlayarak, 2005'teki tarihi Diyarbakır konuşması da, devamında açılım süreci diye adlandırılan ve Kürt meselesiyle sınırlı algılanan ama aslında ''derdim var'' diyen tüm toplumsal kesimlere ve meselelere yönelik olarak yürütülen ''anlama-dinleme-çözümleme'' süreçleri de, 2010'dan sonra harekete geçirilen yıkım mekanizmasına karşı durmak için yaşananlar da buna dahildir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Z Kuşağı için: 15 Temmuz 15 Temmuz 2021 | 327 Okunma Erdoğan'ın Diyarbakır ziyareti ve yeni dönem 13 Temmuz 2021 | 645 Okunma CHP'de her 10 yılda bir darbe mi? 08 Temmuz 2021 | 338 Okunma Şiddetle mücadele sözleşmeyle başlamadı ki sözleşmeyle bitsin 06 Temmuz 2021 | 135 Okunma Ne diyorsunuz Meral Hanım, iktidar yargıya müdahale mi etsin? 01 Temmuz 2021 | 960 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar