"Erdoğan'dan Kudüs'ün statüsü için tarihi öneri"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Kabine Toplantısının ardından yaptığı açıklamada çok önemli noktalar vardı. Esnafa ve çiftçilere yapılan yardımların, destek...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Kabine Toplantısının ardından yaptığı açıklamada çok önemli noktalar vardı. Esnafa ve çiftçilere yapılan yardımların, destek programlarının, hibelerin yanı sıra göğsümüzü kanatan Filistin yarasına da kıymetli bir merhem sürdü Cumhurbaşkanı.

Halkların, vicdan sahibi insanların meydanlara çıktığı, sosyal medyadan haykırdığı Kudüs ve Filistin'in haklı davası konusunda tarihi bir konuşma yaptı Cumhurbaşkanı. İsrail'i destekleyen devlet başkanlarının yanı sıra en cesurları sinik, sönük bir iki kınamayla yetinmişti oysa diğer ülkeler.

Hakkı söylemekten çekinmeyen, hakkı hakikati temsil eden Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olarak Erdoğan ise Filistin'in haklılığını, İsrail'in gaspçı bir terör devleti olduğunu ilan etti dünya kamuoyuna. Daha önce BM Genel Kurulu'nda aynı etki gücüne sahip konuşmalar yapmıştı Cumhurbaşkanı. Devletlere ve uluslararası kamuoyuna seslenmişti. Dün doğrudan milletlere, tek tek insanlara seslendi.

Konuşm

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti sahada değil diyenler fena yanılıyor! 21 Ekim 2021 | 1.327 Okunma Diyarbakır'da halay, mutfakta kalay! Peki ya tezkereye ne diyorsun? 19 Ekim 2021 | 885 Okunma HDP "burjuva muhalefeti" neden kolluyor? 16 Ekim 2021 | 345 Okunma Cinayet arıyorsan dön arkana bak! 14 Ekim 2021 | 511 Okunma “İnsan her yaşta yeniden başlayabilir” 30 Eylül 2021 | 211 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar