"Erdoğan'dan Kudüs'ün statüsü için tarihi öneri"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Kabine Toplantısının ardından yaptığı açıklamada çok önemli noktalar vardı. Esnafa ve çiftçilere yapılan yardımların, destek...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Kabine Toplantısının ardından yaptığı açıklamada çok önemli noktalar vardı. Esnafa ve çiftçilere yapılan yardımların, destek programlarının, hibelerin yanı sıra göğsümüzü kanatan Filistin yarasına da kıymetli bir merhem sürdü Cumhurbaşkanı.

Halkların, vicdan sahibi insanların meydanlara çıktığı, sosyal medyadan haykırdığı Kudüs ve Filistin'in haklı davası konusunda tarihi bir konuşma yaptı Cumhurbaşkanı. İsrail'i destekleyen devlet başkanlarının yanı sıra en cesurları sinik, sönük bir iki kınamayla yetinmişti oysa diğer ülkeler.

Hakkı söylemekten çekinmeyen, hakkı hakikati temsil eden Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olarak Erdoğan ise Filistin'in haklılığını, İsrail'in gaspçı bir terör devleti olduğunu ilan etti dünya kamuoyuna. Daha önce BM Genel Kurulu'nda aynı etki gücüne sahip konuşmalar yapmıştı Cumhurbaşkanı. Devletlere ve uluslararası kamuoyuna seslenmişti. Dün doğrudan milletlere, tek tek insanlara seslendi.

Konuşm

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
NATO zirvesi ve Türkiye 15 Haziran 2021 | 119 Okunma Ahmet Şık sokağa çağırdı, Özgür Özel savundu, Karayılan “hani bana” dedi 12 Haziran 2021 | 1.044 Okunma Influencer siyaseti 08 Haziran 2021 | 335 Okunma Arayan buldu! 05 Haziran 2021 | 211 Okunma Kılıçdaroğlu'nun yaptığı “siyasi bunaklık” değil 03 Haziran 2021 | 1.061 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar