Erdoğan'dan karşı ittifaka bir gol daha

Star Gazetesi Yazarı Fadime Özkan'ın bugünkü (24.11.2022)'' Erdoğan'dan karşı ittifaka bir gol daha'' başlıklı yazısı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan muhalefete dün bir ''gol'' daha attı. CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan sonra İyi Parti Genel Başkanı Akşener'i de partisinin Meclis grup toplantısında siyaseten ters köşeye yatırdı.

Hatırlanacağı üzere Erdoğan G20 zirvesi için gittiği Endonezya dönüşünde gazetecilere PKK'nın son saldırılarından hareketle İyi Parti'nin yuvarlak masadaki rolünü sorgulamış ve ''Temenni ederiz ki gerek bu masayı terk etmek gerekse milli ve yerli bir duruş sergilemek üzere konumlarını yeniden gözden geçirirler'' demişti.

Bu çağrı İyi Parti tabanına ulaştı ama Akşener'i de masaya fena sabitledi. Kılıçdaroğlu'na hiç olmadığı kadar mecbur bıraktı Akşener'i. Haliyle siyasetin gündemi oldu hallaç pamuğu.

Akşener ise hamleyi anladı anlamasına ama düşünüp taşınmadı. Yaşına ve konumuna yakışmayan tarzda cevap verdi Cumhurbaşkanına.

Akşener Erdoğan'ın muhalefetten korktuğunu iddia ettikten sonra ''Erdoğan her zaman olduğu gibi,...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçimlere 6 ay kala: Hava, masa, saha… AK Parti yine açık ara… 01 Aralık 2022 | 347 Okunma CHP İstanbul çatlarken AK Parti Üsküdar'ı geçti! 29 Kasım 2022 | 835 Okunma Erdoğan'dan karşı ittifaka bir gol daha 24 Kasım 2022 | 1.116 Okunma Türkiye, Mısır ile yeniden: Gerçekçi ve tutarsız değil 23 Kasım 2022 | 229 Okunma Ekrem Bey'in saksı müdafaası 17 Kasım 2022 | 840 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar