Diplomatik one minute!

Bugün Türkiye için çok kıvançlı bir gün.Hadsiz, hukuksuz ve son derece küstah bir meydan okumaya karşı devletin başı, cumhurun başkanı olarak Tayyip Erdoğan'ın aldığı tutum sayesinde...

Bugün Türkiye için çok kıvançlı bir gün.

Hadsiz, hukuksuz ve son derece küstah bir meydan okumaya karşı devletin başı, cumhurun başkanı olarak Tayyip Erdoğan'ın aldığı tutum sayesinde Türkiye Cumhuriyeti devleti egemenliğini bir kez daha kabul ettirdi tüm dünyaya.

Bilindiği gibi aralarında ABD, Fransa ve Almanya'nın da bulunduğu 10 Batılı ülke büyükelçiliği -New York Times'ın haberine göre Biden'ın yönlendirmesiyle- diplomasi tarihine geçecek bir skandala imza atmış ve ortak bir metinle -Gezi ve 15 Temmuz darbe girişiminden dolayı- yargılanan Osman Kavala'nın 'derhal' serbest bırakılmasını istemişti.

Sömürge valisi gibi davranma cüretini kendilerinde gören bu elçilere hadlerinin bildirilmesi gerekiyordu. Cumhurbaşkanı bunu yaptı!

Eskişehir'deki programında büyükelçilerin ''persona non grata'' ilan edilmesi için Dışişlerine talimat verdiğini söyledi.

Tam da halk tarafından seçilmiş, devletin e

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadın cinayetlerini en çok erkekler dert edinmeli! 27 Kasım 2021 | 60 Okunma Kadın dövmekten utanmıyor, öfke kontrolü öğrenmekten utanıyor! 25 Kasım 2021 | 140 Okunma Ekonomik kurtuluş savaşı ve spekülasyon ittifakı 23 Kasım 2021 | 396 Okunma Derviş, Şair, Mütefekkir, Diriliş Eri: Sezai Karakoç 18 Kasım 2021 | 430 Okunma Kılıçdaroğlu terör örgütleriyle halleşti helalleşti! 16 Kasım 2021 | 314 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar