Cumhurbaşkanı 28 Şubatçıları affeder mi?

Türk siyasi tarihine post-modern darbe olarak geçse de sonuçları itibariyle bildiğimiz kaba saba darbelerden farkı olmayan 28 Şubat'ı yargılamak Türk demokrasisi ve yargısı için tarihi değerde bir...

Türk siyasi tarihine post-modern darbe olarak geçse de sonuçları itibariyle bildiğimiz kaba saba darbelerden farkı olmayan 28 Şubat'ı yargılamak Türk demokrasisi ve yargısı için tarihi değerde bir başarıdır.

Hükümeti düşüren, iktidar partisini kapatan, siyasi yasaklar getiren darbeciler sadece siyaseti değil sosyolojiyi ve ekonomiyi de derinden yaralamıştı çünkü.

28 Şubat'ı diğer darbelerden ayıran özellik askerin kışladan çıkıp çıkmaması ya da sivil darbecilere fazlaca iş düşmesi değil darbenin ilk kez toplumsal bir kesimi hedef alarak yapılmış olmasıdır.

28 Şubat darbesinin hedefi açık şekilde ülkenin dindar muhafazakar kesimidir.

Dindar muhafazakar Anadolu insanının çevreden merkeze yürüyüşü, ülkenin kaderini elinde tutmak isteyen ve halkı gerektiğinde darbelerle durduran jakobenler için fazlasıyla rahatsız edici olmuştu.

CHP'nin ve laikçi, Kemalist, ulu-solcuların o günlerde tek gündemi

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akşener eski ezberine neden döndü? 28 Eylül 2021 | 1.022 Okunma HDP kamuflajı iç gösteriyor! 23 Eylül 2021 | 199 Okunma Dünya lider görsün! 21 Eylül 2021 | 1.328 Okunma Adayları yıpranırmış! 18 Eylül 2021 | 187 Okunma Deva değil karbon kopya! 16 Eylül 2021 | 779 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar