Cinayet arıyorsan dön arkana bak!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu o kadar tehlikeli bir seçim stratejisi izliyor ki sadece milleti memleketi değil partisini de gözü görmüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı...

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu o kadar tehlikeli bir seçim stratejisi izliyor ki sadece milleti memleketi değil partisini de gözü görmüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı hasisliği öyle noktaya vardı ki ilgilileri için Kılıçdaroğlu çoktan ''kullanışlı'' bir figür artık.

Karşısında defalarca seçim kaybettiği, iddialarına mahkemelerde delil getiremeyince milyonlarca lira tazminat ödediği, girdiği polemiklerden her defasında saçı başı dağılmış çıktığı için siyasi rekabeti şahsi kine dönmüş durumda.

Hem bunca yenilginin tortusu, hem parti içinden dışından birden fazla rakibin hızla yükselişi, hem de tutunacak dalın kalmayışı onu bir şekilde yolun sonuna getirdi. Darbe yapacak ordu, parti kapatacak yargı, meydan basacak işçi-gezici, sokakları ateşe verip bombalar patlatacak, kumpas kurup operasyon çekecek takkeli/mekaplı ''dostlar'' yok artık.

Sıkıştıkça söylemini sertleştiriyor. Gerilimi bilerek yükseltiyor.

Bu iradenin ve siy

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti sahada değil diyenler fena yanılıyor! 21 Ekim 2021 | 1.328 Okunma Diyarbakır'da halay, mutfakta kalay! Peki ya tezkereye ne diyorsun? 19 Ekim 2021 | 885 Okunma HDP "burjuva muhalefeti" neden kolluyor? 16 Ekim 2021 | 345 Okunma Cinayet arıyorsan dön arkana bak! 14 Ekim 2021 | 511 Okunma “İnsan her yaşta yeniden başlayabilir” 30 Eylül 2021 | 211 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar