CHP'li belediye Eskişehir'de cami yıkıyor!

Star Gazetesi Yazarı Fadime Özkan'ın bugünkü (08.12.2022)''CHP'li belediye Eskişehir'de cami yıkıyor!'' başlıklı yazısı.

Anadolu'nun en güzel şehirlerinden, canım memleketim Eskişehir son günlerde can sıkan bir konuyla çalkalanıyor. CHP'li Büyükşehir Belediyesi'nin yıkım kararı aldığı Tepebaşı Hal Camii'ni kurtarmak isteyen Eskişehirliler günlerdir ayakta, teyakkuzda.

Eskişehir medyasından bir süredir takip etmekte olduğum konu dün ulusal medyanın gündemine de girdi. Haberin başlığı ''cami'' ve ''CHP'' olunca maalesef yine beklenen olmuştu.

Tepebaşı Hal Camii, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in adını taşıyan bulvar üzerinde, büyük bir AVM'nin hemen yanında, yüksek binalar arasında tüm mütevaziliğine rağmen yemyeşil cephesiyle büyüleyici bir cami.

Üstelik Barlar Sokağı diye bilinen, kıpırtının 7/24 dinmediği, kalabalığın bitmediği bölgenin tek camisi.

Şehrin geçmişine, değişimine şahit. Tam 57 yaşında. Duvarları asma dallarıyla, sarmaşıklarla sarılı. Avlusuna girdiğinizde sizi çamların, servilerin, çınarların, söğütlerin serinliği karşılar. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akşener pes etti: Kılıçdaroğlu kendini kabul ettirdi! 26 Ocak 2023 | 679 Okunma “Kadim doğrular ışığında yenilikçi aile politikaları” üretmek 24 Ocak 2023 | 302 Okunma Başörtüsü ve aile için referandum şart! 19 Ocak 2023 | 141 Okunma Babacan'ı pistten alalım lütfen! 17 Ocak 2023 | 2.758 Okunma İyi Parti şehidin kız kardeşine sövme özgürlüğünü seçti! 12 Ocak 2023 | 553 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar