CHP'de her 10 yılda bir darbe mi?

2010 yılında CHP'ye yapılan kaset darbesi Genel Başkan Deniz Baykal'ın düşmesi, yerine yeni bir yönetimin tayin edilmesiyle neticelenmişti.Yeni Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu fazla yavaş, yavan ve verimsiz bir profil...

2010 yılında CHP'ye yapılan kaset darbesi Genel Başkan Deniz Baykal'ın düşmesi, yerine yeni bir yönetimin tayin edilmesiyle neticelenmişti.

Yeni Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu fazla yavaş, yavan ve verimsiz bir profil çizse de 11 yılın ardından yine de darbecilerin girdiği zahmete değdi.

Atatürk'ün partisi Atatürkçü, ulusalcı CHP'lilerin merkezden itildiği, parti yönetiminde tutunamadığı, parti dışına atıldığı bir parti artık.

Tabanına itiraf edemese de -PKK'nın siyasi uzantısı olduğunu gizleme gereği bile duymayan- HDP ile ittifak yapıyor.

Eski başkan Baykal'ın ''sakın ha aday olma, sakın ha'' diye tehdit ettiği partinin eski bakanlarından, eski başbakanlarından, eski cumhurbaşkanlarından siyasi fayda umuyor.

Öte yandan HDP, İP ve SP'nin oyuyla CHP adaylarının iki büyükşehirde seçilmesi gösterdi ki proje tutmuş. Şartlar olgunlaşmakta.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti sahada değil diyenler fena yanılıyor! 21 Ekim 2021 | 1.328 Okunma Diyarbakır'da halay, mutfakta kalay! Peki ya tezkereye ne diyorsun? 19 Ekim 2021 | 885 Okunma HDP "burjuva muhalefeti" neden kolluyor? 16 Ekim 2021 | 345 Okunma Cinayet arıyorsan dön arkana bak! 14 Ekim 2021 | 511 Okunma “İnsan her yaşta yeniden başlayabilir” 30 Eylül 2021 | 211 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar