Birileri gene bir film çeviriyor ama…

Mafya karikatürü bir zatın bir video serisiyle ortaya attığı iddialardan, iddiaların içeriğinden, kaynağından, hedefinden bağımsız şekilde beni asıl rahatsız eden şey aşırı profesyonel...

Mafya karikatürü bir zatın bir video serisiyle ortaya attığı iddialardan, iddiaların içeriğinden, kaynağından, hedefinden bağımsız şekilde beni asıl rahatsız eden şey aşırı profesyonel olmasıydı.

Tasarlanmış bir ortam, sabit kadraj, çalışılmış ışık, serinin serial mantığıyla hazırlanması, her bölümde düğüm-serim-çözüm hesabı, konuşmanın akışı içine yerleştirilmiş anahtar kelimeler, gözetilmiş zamanlama gibi faktörler filmi vizyona sokan elin kimliğini ve nedenini daha çok merak etmeme sebep oldu.

Sis aralanıyor yavaş yavaş. Göreceğiz. Ardından çıkacak siluetten çok, havadaki pus çekiyor benim dikkatimi.

**

Öte yanda...

Kemal Kılıçdaroğlu da bir süredir evinin mutfağından verdiği ''çalışılmış mütevazilik'' örnekleriyle toplumda bir algı yaratmak istiyor. İptidai şartlarda hasbelkader çekilmiş video algısı gözetildiği açık. Sadeliğe, sıradanlığa, samimiyete vurgu yapılmak istendiği de.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti sahada değil diyenler fena yanılıyor! 21 Ekim 2021 | 1.340 Okunma Diyarbakır'da halay, mutfakta kalay! Peki ya tezkereye ne diyorsun? 19 Ekim 2021 | 887 Okunma HDP "burjuva muhalefeti" neden kolluyor? 16 Ekim 2021 | 346 Okunma Cinayet arıyorsan dön arkana bak! 14 Ekim 2021 | 516 Okunma “İnsan her yaşta yeniden başlayabilir” 30 Eylül 2021 | 211 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar