Biden önce özür dilesin!

Uzun ve tartışmalı bir seçim sürecinin ardından Demokratların adayı Joe Biden ipi göğüsledi ama sonuç henüz resmileşmedi. Trump’ın itirazlarına rağmen...

Uzun ve tartışmalı bir seçim sürecinin ardından Demokratların adayı Joe Biden ipi göğüsledi ama sonuç henüz resmileşmedi. Trump’ın itirazlarına rağmen Biden başkanlık kutlamalarına, açıklamalarına başladı bile.

Türkiye’nin güvenliği, huzuru ve menfaatlerinin korunması açısından hangi ismin başkanlığının daha iyi olacağını uzun süredir tartışıp duruyoruz.

Trump’la bir dört yıl geçirdik zaten. Küresel sermayeyle, medya devleriyle, müesses nizamla mücadelesi tamam da PKK’yı ve FETÖ’yü sahiplenme konusunda Demokratlardan hiç farkı yoktu. Kudüs’ü İsrail’e peşkeş çekmeye kalkması ve kaba sabalığı da cabası.

Biden da sürpriz değil Türkiye için. Kırk yıllık senatörlük geçmişi de, dört yıllık başkan yardımcılığı dönemi de kendisini tanımamız için yeter sürelerdi. Hemen her konu başlığında bağımsız Türkiye’nin karşısında yer aldı Biden. Türkiye’yi ABD’nin bir eyaletiymiş gibi bağlı ve bağımlı görmek isteyen hadsiz bir bakışa ve tutuma sahip.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amaç mitingse meydan orada! Ne gerek var manipülasyona! 30 Kasım 2021 | 170 Okunma Kadın cinayetlerini en çok erkekler dert edinmeli! 27 Kasım 2021 | 65 Okunma Kadın dövmekten utanmıyor, öfke kontrolü öğrenmekten utanıyor! 25 Kasım 2021 | 144 Okunma Ekonomik kurtuluş savaşı ve spekülasyon ittifakı 23 Kasım 2021 | 397 Okunma Derviş, Şair, Mütefekkir, Diriliş Eri: Sezai Karakoç 18 Kasım 2021 | 430 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar