Başbuğ darbe, Ataklı afet ve terör dilerken

Dönüp geride bıraktıkları 18 yıla baksalar, onları bir araya getiren sürecin darbeden teröre, e-muhtıradan kapatma davasına, ekonomik yaptırımdan sokak kalkışmalarına kadar denedikleri tüm yolları ve gerçekleşmeyen temenni yığınını da görecekler hal bu ki.

Normal meşru yollarla iktidar olamayanlar için dün yine bir “kendi kendine coşkulanma” günüydü. Aynı anda aynı hayale dalıp aynı yere çakıldılar.

CHP liderliğinde hareket eden büyük ortaklar HDP ve İyi Parti ile küçük ortaklar Saadet Partisi, TİP, Deva ve Gelecek Partisi’nden oluşan koronun bir süredir icra ettiği “erken seçim” türküsünü dün iki ayrı solodan eşzamanlı dinledik.

Biri 26. Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ idi.

Başbuğ’un meğer yeni bir kitabı çıkmış. Türkiye’deki güç odakları arasındaki mücadeleyi anlattığı kitabın tanıtımı için muhtemelen en uygun mecra olarak gördüğü Cumhuriyet gazetesine bir röportaj vermiş, bir zamanlar siyasetteki en önemli güç merkezi olarak görülen yerden emekli olan Başbuğ. Röportajda da sık sık kendine ve kitabına atıf yaparak gazete okurunu satın alma noktasına yönlendirmiş. Olabilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erken seçimin değil vaktinde seçimin alametleri 19 Ocak 2021 | 2.463 Okunma Kılıçdaroğlu'nun tezgâhı dağıtılmalıdır! 14 Ocak 2021 | 822 Okunma Kılıçdaroğlu yalan söylüyor, parasını CHP vekilleri ödüyor! 12 Ocak 2021 | 3.208 Okunma Kayyum muhalefet ve Boğaziçi sahnesi 07 Ocak 2021 | 267 Okunma Başbuğ darbe, Ataklı afet ve terör dilerken 05 Ocak 2021 | 1.032 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar