“Bakan Anne” ile koruyucu ailelik üstüne

Geçen hafta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk ile görüşme imkanı buldum. Toplumun dezavantajlı kesimlerine verilen hizmetler hakkında ama bilhassa devlet bakım ve...

Geçen hafta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk ile görüşme imkanı buldum. Toplumun dezavantajlı kesimlerine verilen hizmetler hakkında ama bilhassa devlet bakım ve koruması altındaki çocuklarımız hakkında uzunca konuştuk.

Çocukların her biri için yüreği ayrı titreyen bir Bakan Zehra Hanım.

Onların daha iyi korunup kollanacakları, sevilip sayılacakları birer aile yanına yerleştirilmesini, ailelerin daha çok desteklenmesini ve koruyucu aileliğin toplumda en doğru şekilde bilinip benimsenmesini önemsiyor, önceliyor.

Bu nedenle koruyucu ailelerin, ilgili STK’ların ve uzman akademisyenlerin fikrini, pratiğini merak ediyor.

Sonuçta bu bir gönüllü işi, “gönül işi”.

Gönül işi demem boşuna değil. Koruyucu ailelik sistemi ilk kez 2013’te Sayın Emine Erdoğan’ın liderliğinde ve vali eşleri üzerinden yaygınlaştırıldığında “gönül elçileri” denmişti bu “seferberliğe”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Avrupa DAEŞ'i neden çağırıyor? 27 Ekim 2020 | 696 Okunma Erivan savaş suçu işliyor, füzeleri veren Moskova neden izliyor? 23 Ekim 2020 | 68 Okunma HDP iflas etti! Boşluğu kim dolduracak? 22 Ekim 2020 | 710 Okunma Seni başkan yaptırmayacağız koalisyonu alarm veriyor! 20 Ekim 2020 | 1.702 Okunma İmamoğlu İstanbul'u mahvediyor! 15 Ekim 2020 | 2.576 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar