Bağlılıkları Türkiye’ye değil; ya müttefike ya düşmana

Baas rejimi İdlib’te sivilleri çoluk çocuk demeden öldürürken bu ölçüsüz saldırıların savunuculuğunu Aydınlıkçılar yaptılar. Vatan Partisi ve çevresi yani.

Bölgesel gelişmeler söz konusu olduğunda ekranlardan inmeyen eski askerler de bıkıp usanmadan, bıktırdıklarını fark etmeden aynı şeyi tekrarlayıp durdular: “Türkiye Esed ile vakit geçirmeden görüşsün, hemen görüşsün”.

Rusya’ya mazeret ürettiler.

Türkiye’nin kendi menfaatlerini önceleyerek, devlet hukukunu ve onurunu koruyarak politika üretmesini, stratejisini buna göre geliştirmesini eleştirdiler, kulplar taktılar.

Esed’in kendi vatandaşlarını kimyasal silahlarla katletmesini, vatan topraklarını Rusya’ya, İran’a, ABD’ye ve taşeron terör örgütlerine açmasını makul ve mümkün gördüler.

Son olarak İran’dan ve Rusya’dan aldığı destekle Türk askerine yönelik saldırı düzenlediğinde bile Esed rejimini değil Türkiye’yi 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amaç mitingse meydan orada! Ne gerek var manipülasyona! 30 Kasım 2021 | 235 Okunma Kadın cinayetlerini en çok erkekler dert edinmeli! 27 Kasım 2021 | 68 Okunma Kadın dövmekten utanmıyor, öfke kontrolü öğrenmekten utanıyor! 25 Kasım 2021 | 146 Okunma Ekonomik kurtuluş savaşı ve spekülasyon ittifakı 23 Kasım 2021 | 397 Okunma Derviş, Şair, Mütefekkir, Diriliş Eri: Sezai Karakoç 18 Kasım 2021 | 431 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar