Babacan'ı pistten alalım lütfen!

Star Gazetesi Yazarı Fadime Özkan'ın bugünkü (17.01.2022)'' Babacan'ı pistten alalım lütfen!'' başlıklı yazısı.

Babacan'ın son dakika atakları 6'lı Masadakileri şaşkına çevirmiş vaziyette.

Hepsi ayrı yorgun, gergin, tedirgin zaten.

Kılıçdaroğlu bir yandan belediye başkanlarını zapt etmeye çalışırken bir yandan da masayı ayakta tutmaya uğraşıyor.

Bir yandan küçük ortakların büyük egolarını tatmin ederken öte yandan edilen onca ağır lafı yutuyor, eleştirileri göğüslüyor.

Ama tabii asıl zorlu mücadeleyi Akşener'e kendini kabul ettirebilmek için veriyor Bay Kemal. Bunu bir başarsa, seçimi kazanmış gibi sevinecek.

Büyük bir sıkışmışlık var aslında masada. Aylardır karınlarda tutulanlar salınıverdi ortama.

O gaz ve toz bulutu muhalefet tabanını çok rahatsız etti haliyle.

Bıkkınlık yılgınlık öyle kesif hale geldi ki masanın yandaş, fondaş, candaş medya organları ekranlardan isyan ediyor artık.

Nasıl etmesinler. 11 ay sonunda masada kavga çok ama hala aday yok.

Kılıçdaroğlu daha aday değilken çok yıprandı. Desteksiz iddialar, ispatsız iftiralarla parlayıp sönse de kostümü yama tutmuyor.

Akşener'in gözdesi, masanın en hızlı havaya gireni İmamoğlu bildiği tüm numaraları yaptı, Umre'ye bile gitti ama Bay Kemal'in müdahalesiyle yaptıkları ancak yanına kâr kaldı.

Susmak ve göze batmamak dışında siyasi sermayesi olmayan Mansur Yavaş ise yanılıp çıktığı birkaç yayında hakkında şişirilen balonu yine kendi patlattı.

Velhasıl anketlere sokulan isimler-ihtimaller daha şimdiden tükendi.

**

Tam da yeni bir oyuna başlanacakken masanın en küçüklerinden Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan boy gösterdi bu defa pistte!

Hızlı bir çıkışla, Anayasanın vatandaşlık bağını tanımlayan 66. Maddesini değiştirip "Türk" vurgusunu iptal edeceğiz, dedi. Özerklik bahsini tazeledi. Anadilde eğitim vaat etti.

AYM'den eğer HDP'nin kapatılması kararı çıkacak olursa adeta "o boşluğu biz doldururuz" dercesine.

Sonra adaylık çıkışı: "Masa adım konusunda mutabık kalırsa ben kolay seçilir, güzel de yönetirim".

Rengini bir haftada belli etti: Devlet yönetiminde ve MGK'da bulunmuş biri olarak olayın ciddiyetini bilmesi beklenirken maalesef lafını ya cahilce sarf ederek ya kendi ülkesine kastederek aldığı tavır siyaset adına utanç verici, nefret uyandırıcıydı.

**

Eşini de yanına alıp terör destekçisi Şebnem Korur Fincancı'ya geçmiş olsun ziyaretine gitti Babacan utanmadan. PKK propaganda korosundan Fincancı, Kandil çıkışlı "TSK kimyasal silah kullanıyor" yalanını tekrar etmiş ve bu nedenle yargılanıp suçlu bulunmuştu.

Ziyarete dair o kısa videoyu izleyince onlar adına utandım. Belli ki çok değer verdikleri ve takdir bekledikleri Fincancı'ya heyecandan kıpkırmızı olmuş yanaklarıyla "aman efendim çok geçmiş olsun" deyip üzüntülerini dile getirirken terör destekçisi onları geçiştiriyordu resmen.

Başlarını yere eğmesi gereken bu hal daha unutulmadan bu defa hepimizin başını göğe değdiren gurur kaynağımız milli silahlarımıza dil uzattı Babacan.

Bilinçli bir tercihte bulunduğu çok açık.

Gerçeği ters yüz edip Baykar'a devletin tüm imkanlarının sunulduğu, diğer firmalardan ise esirgendiği yalanını ortaya attı Deva lideri. Anlaşılan yalan ve iftirada Kılıçdaroğlu kadar ileri.

Ama orada da durmadı bu Babacan.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akşener pes etti: Kılıçdaroğlu kendini kabul ettirdi! 26 Ocak 2023 | 675 Okunma “Kadim doğrular ışığında yenilikçi aile politikaları” üretmek 24 Ocak 2023 | 296 Okunma Başörtüsü ve aile için referandum şart! 19 Ocak 2023 | 139 Okunma Babacan'ı pistten alalım lütfen! 17 Ocak 2023 | 2.758 Okunma İyi Parti şehidin kız kardeşine sövme özgürlüğünü seçti! 12 Ocak 2023 | 553 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar