AK Parti'nin kadın meselesinde aldığı mesafe

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Ankara'da ve AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı'nca düzenlenen ''aile'' toplantısına katılarak yol arkadaşlarına yeni istikametleri duyurdu.2002'de kurulduğunda kadın ve aile...

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Ankara'da ve AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı'nca düzenlenen ''aile'' toplantısına katılarak yol arkadaşlarına yeni istikametleri duyurdu.

2002'de kurulduğunda kadın ve aile meselesine verdiği ehemmiyete binaen güçlü ve inançlı bir kadroya sahipti AK Parti. Bu yapısını korumayı ve güncellemeyi başardı. Kadınların yaşadığı hak ihlallerine, yaşam biçimi dayatmalarına, eksik, yanlı, yanlış mevzuata ve kadını ikincilleştiren zihniyetlere karşı büyük bir mücadeleye girişti.

Hem kadın kollarındaki aktif kadrosu hem de kadınların yaşadığı sorunları aşma azmi ve önceliği sayesinde AK Parti siyasette yeni bir model oluşturdu. Konuşkan, girişken, kendini doğru ifade eden, hakkını arayan, derdine sabreden ama tuttuğunu da koparan bir kadın profiline sahip.

Bu sayede kadın hakları ve politikaları konusunda büyük mesafeler katetti Türkiye.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün dediği gibi AK Parti'nin girdiği tüm seçimleri kazanmasının ana fak

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhalefete veyl olsun: Vesayete methiye! 06 Aralık 2022 | 264 Okunma Seçimlere 6 ay kala: Hava, masa, saha… AK Parti yine açık ara… 01 Aralık 2022 | 360 Okunma CHP İstanbul çatlarken AK Parti Üsküdar'ı geçti! 29 Kasım 2022 | 844 Okunma Erdoğan'dan karşı ittifaka bir gol daha 24 Kasım 2022 | 1.124 Okunma Türkiye, Mısır ile yeniden: Gerçekçi ve tutarsız değil 23 Kasım 2022 | 240 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar