Pazar gülücüğü

Geçen haftanın olayı, MHP grup toplantısında uzun bir konuşma yapan Genel Başkan Bahçeli’nin bir cümlesiydi. O da promterdan okur biliyorsunuz. Ama bu defa ‘bana göre’ bir kelimeyi seçemedi. Ortalığı...

Geçen haftanın olayı, MHP grup toplantısında uzun bir konuşma yapan Genel Başkan Bahçeli’nin bir cümlesiydi. O da promterdan okur biliyorsunuz. Ama bu defa ‘bana göre’ bir kelimeyi seçemedi. Ortalığı karıştırdı. Partiden çok kişi, tevil yoluna gidip düzeltmeye çalıştı, HDP’lilerin yediği kebaba kadar gittiler ama başaramadılar. 

Ne demişti Bahçeli? “Teröre yardım ve yataklık yapan bölücü kebapçıların işsizlikte payı vardır.” Kebapçılar isyan etti tabii. Haklı, haksız bilemem. Ancak eline güzel bir fırsat geçen Zaytung durur mu? Pazar neşemizin sahibi oldular. İşte o gülücük nedeni olan haber:

“Adana’da yapılan operasyonda, kebabı pahalı satmak suretiyle, hükümete darbe yapmayı planladıkları anlaşılan Market Kebap Lobisi üyesi 1267 kebapçı gözaltına alındı. Operasyonda; 1300 büyük boy mangal, 375 bin adet kebap şişi ve 50 ton kömür ele geçirildi.”

Aşağıdaki satırlar aynen Türk Tabipler Birliği’nin açıklaması. Şöyle: 

“Resmi olmayan bilgilere göre 18 ayda 8 binin üzerinde hekim istifası olduğu birliğimize iletilmiştir. Ayda yaklaşık 80 hekim, bu ülkede çalışmak yerine, yurt dışında göçmen doktor olmayı kabul etmektedir.” 

Yazık ki ne yazık!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Putin gördüğü rüyayı yaşatıyor 27 Şubat 2022 | 66 Okunma Rakamlarla dans 20 Şubat 2022 | 41 Okunma Bu gurur hepimizin 13 Şubat 2022 | 64 Okunma Bu ülkede yaşanmaz mı? 06 Şubat 2022 | 62 Okunma Nezarete düşüren menekşe gözlü kız 30 Ocak 2022 | 118 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar