Kriz sokakta çözülmez

Gençliğimde, demokrasi inanmışlığımla eylemlerde hep vardım. Defalarca da Davutpaşa Kışlası’nda sabahladım. Ama bugün o gün değil. O günlerde ‘provokatör’ kelimesi bilinmezdi....

Gençliğimde, demokrasi inanmışlığımla eylemlerde hep vardım. Defalarca da Davutpaşa Kışlası’nda sabahladım. Ama bugün o gün değil. O günlerde ‘provokatör’ kelimesi bilinmezdi. Günümüzde ise ezberlendi, olağanlaştı. Masumane bir şekilde güle oynaya başlayan Gezi protestosunu ne hale getirdiklerini hepiniz biliyorsunuz.

*

Protesto, demokratik ve anayasal hakkınız ama o kişileri tanımıyorsunuz. Sizi, nereye kanalize edecekleri belli değil. Bu soğukta ıslanmak, gaz, cop yemek, nezarette günler geçirmek sizi amacınıza ulaştırmaz. Haklıyken orantısız muamelenin hedefi olursunuz. Partilerin organize edeceği izinli mitinglere ise sözüm yok. Meral Akşener de, “Bu yolda tuzaklar olacak, provokasyonlar olacak. Sakin olacağız. Sokağa çekmek isteyenler, milleti birbirine düşürmek isteyenler olacak. Sakın bunlara izin vermeyin” diyerek tehlikeye dikkat çekiyor.

*

SİZLERE SÖYLÜYORUM SOKAKTAKİLER!

80 senede 180 senelik olaylar yaşamış, bir demokrasi aşığı olan amcanız, abiniz olarak sabır tavsiye ediyorum. Hiç merak etmeyin su yolunu bulur. Ortak şuur her şeyi yeniden inşa edecektir. Millet olarak çok badireler atlattık, bunu da atlatırız. Hiç merak etmeyin.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Putin gördüğü rüyayı yaşatıyor 27 Şubat 2022 | 66 Okunma Rakamlarla dans 20 Şubat 2022 | 41 Okunma Bu gurur hepimizin 13 Şubat 2022 | 64 Okunma Bu ülkede yaşanmaz mı? 06 Şubat 2022 | 62 Okunma Nezarete düşüren menekşe gözlü kız 30 Ocak 2022 | 118 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar