Kimseye hayranlık duymuyorum

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Başkanı buyurmuşlar: Türkiye tek başına 3.6 milyon Suriyeli’yi ağırlayarak büyük bir yük almış, beyefendi ve BM’nin birçok üyesi Türk halkına hayranlık duyuyorlarmış.

Toplasanız, iki elin parmaklarını geçmez herhalde. Türk halkı olağanüstü umut ve ilham ışığı olarak ortaya çıkmışmış. Bu sözleri biz çok duyduk beyefendi ve artık Türk halkı olarak yemiyoruz.

En azından ben, kimseye hayranlık filan duymuyorum. Para verin para. Bu kadar insan çoluk çocuk ot yemiyor. Eğitimi var, sağlığı var. Başkanı olduğunuz kurum hayranlıkla beraber yardım etsin de, benim fakir fukaramın ekmeğini yemeseler ne iyi olur.

★ ★ ★

Gelelim diğer konuya. Siz hiç ölüm korkusu ile kaçtıkları ülkelerine bayram tatiline giden insanlar duydunuz mu? Duyun. Ben yazıyı yazarken 60 bini geçtiği açıklandı.

Herhalde 75 bini bulurlar. Güle oynaya, ağzına kadar dolu koca koca bavullarıyla, bir de hediyeler götürüyorlar. Ekmek elden, su gölden olunca.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Süper Kupayı Beşiktaş kazandı 18 Ağustos 2019 | 33 Okunma Bayramınız kutlu olsun 11 Ağustos 2019 | 11 Okunma İçim yanarak yazıyorum 04 Ağustos 2019 | 4 Okunma Rakamlardan potpuri 28 Temmuz 2019 | 23 Okunma Senin baban zengin 21 Temmuz 2019 | 206 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar