İzinden yürümeye sadece 1 dakika ara verdik

Ölümsüz Ata’mızla yine birlikteydik pazar günü. Bizim sahildeki 6.5 kilometrelik insan zincirindeydim. Binlerce kişiyle. Gözüm yaşardı. Her yıl biraz daha büyüyen bu sevgi ve özlem karşısında. 81...

Ölümsüz Ata’mızla yine birlikteydik pazar günü. Bizim sahildeki 6.5 kilometrelik insan zincirindeydim. Binlerce kişiyle. Gözüm yaşardı. Her yıl biraz daha büyüyen bu sevgi ve özlem karşısında.

81 yıldır aynı saygı ve sevgiyle anılan, dünyadaki tek lider için. Hem de onu küçültmeye çalışan tüm çabalara rağmen. Uğraşmayın. Başaramayacaksınız. Çünkü biz, Migros’un harika reklamında dediği gibi,“İzinden yürümeye sadece 1 dakika ara verdik.”

THY’nin videosunu da atlamayayım. “Koca gökyüzünü gezdik de, böyle güzel mavi görmedik”demişler. Anıtkabir de sabahtan, gece yarısına kadar muhteşemdi. Rekor kıran kalabalıkla.

Artık aramızda olmayan büyük tarihçi Halil İnalcık ile bitireyim: “Tarihte görülmemiş bir sahnedir bu. Bütün bir millet ağlıyor. Bugün buradaysak, millet olarak buradaysak, dünya tarihinde seçkin milletler arasında yer almışsak, bugün yaşıyorsak, bugün bir devletimiz, milletimiz varsa Atatürk’e borçluyuz.”

Teşekkür demetiyle zirve

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Işıklar o gün de yanıyordu 18 Ekim 2020 | 48 Okunma Briççi aranıyor 04 Ekim 2020 | 80 Okunma Türkiye modeli 20 Eylül 2020 | 57 Okunma Korona sağ gösterip sol vuruyor 06 Eylül 2020 | 59 Okunma Fatih ve sonrası 30 Ağustos 2020 | 110 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar