Hocalarımıza kulak verin

“Bilim Kurulu bir danışma organıdır. Karar değil.”Bu sözü artık ezberledik. Ama neler önerildi, neler danışıldı, önerilenlerden hangileri uygulandı, hangileri uygulanmadı bilmiyoruz.

Bildiğimiz Cumhurbaşkanının açıkladıkları. UlusaSesleniş’ten bize düşenler, maskesiz sokağa çıkmamak, sosyal mesafe kuralına bulunduğumuz her ortamda riayet etmek, temizlik ve tabii sokağa çıkma kısıtlamasına uymak.

Başka yok. Buna rağmen hepimizin gördüğü sorumsuzların sayısı da az değil. İstenenleri yapmamayı bir ayrıcalık sanıyorlar herhalde. İkaz da kâr etmiyor. Anlatayım da gülün. Çarşamba günü evimin önünden sahilden gelen 6-7 genç geçiyor.

Hani, sokağa çıkmaları yasak olanlardan. Sadece birinde maske var. Üstüme vazifeymiş gibi, “Çocuklar birbirinize çok yaklaşmayın”dedim. Aldığım cevaba bakın: “Sen merak etme amca, korona 5’inci kataçıkamaz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Boğaziçili gençler aman dikkat! 10 Ocak 2021 | 71 Okunma Yılbaşı geçtiğine göre artık köyümüze dönelim 03 Ocak 2021 | 36 Okunma Yeni yılınız gönlünüzce olsun 27 Aralık 2020 | 4 Okunma Altı buçuk dakikada bir can gidiyor 13 Aralık 2020 | 47 Okunma Çin aşısı geliyor ama... 06 Aralık 2020 | 167 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar