Gülmek size yakışıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan; dört günlük, üç ülkeyi kapsayan Afrika gezisinde kafa dağıttı bence. Yorgunluk attığını ise tahmin etmiyorum. Kısa zamana sığdırılan ikili görüşmelerde...

Cumhurbaşkanı Erdoğan; dört günlük, üç ülkeyi kapsayan Afrika gezisinde kafa dağıttı bence. Yorgunluk attığını ise tahmin etmiyorum. Kısa zamana sığdırılan ikili görüşmelerde daha da yorulmuştur.

*

HİÇ TANIK OLDUNUZ MU?

Benim bu konuyu yazmamın nedeni, Erdoğan’ın Togo Cumhurbaşkanlığı Sarayı bahçesinde, Burkina Faso, Togo cumhurbaşkanları ile Liberya Devlet Başkanı PSG ve Milan’ın eski efsane futbolcusu George Weah ile herhalde futbol üzerine sohbeti sırasındaki neşeli hali ve attığı kahkaha idi. Ben Erdoğan’ın böyle bir gülüşünü inanın hatırlamıyorum. İnşallah bu kahkaha başlangıç olur. Türkiye’nin bu gergin ortamında, liderlerin yadırgadığımız siyasi dilinin gülerek yumuşamasına vesile olur. Çünkü 84 milyonun hiç olmazsa bir tebessüme ihtiyacı var. Tabii bütün liderlerden.

Tarih 20 Mayıs 2021. Uğur Şahin ve Özlem Türeci, Bilim Kurulu toplantısına Almanya’dan online katıldı. Sonra da Şahin, televizyon ekranlarına çıkarıldı ve 120 milyon doz aşı müjdesi alındı. Sağlık Bakanı Koca da BionTech çiftini Türkiye’ye davet etti. Hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da yayına ortak ederek, daveti onun da tekrarlamasını sağladı. Şahin de, “Haziran başı geleceğiz” diye söz verdi.

Aylar geçti. Eczacıbaşı, Şahin-Türeci çiftini ‘Eczacıbaşı Tıp Onur Ödülü’ne layık gördü. Ancak almak için gelemediler. Ödül Almanya’da takdim edildi. Amaaa Selanik’teki Theofano Vakfı, iki bilim insanına ödül vereceğini açıklayınca, Şahin ve Türeci Selanik’e gittiler ve ödüllerini aldılar. Hem de Selanik elçimizin bile davet edilmediği törende… Peki onlar ne yaptı? Hiç! Sadece Atatürk’ün evini ziyaret ettiler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kriz sokakta çözülmez 28 Kasım 2021 | 40 Okunma Eliz Amerika uçağına binsin 21 Kasım 2021 | 34 Okunma Zincirin bir halkası yoktu 14 Kasım 2021 | 99 Okunma İstanbul Sözleşmesi yaşatacak ama… 07 Kasım 2021 | 38 Okunma 98’inci yılı kutlarken 31 Ekim 2021 | 34 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar