Gökyüzüne bak ama kar yağarken değil

Şanlıurfa’nın Göbeklitepe’sinde bir monolit bulundu. Üzerinde Göktürk alfabesiyle, ‘Gökyüzüne bak, Ay’ı gör’ yazıyordu. Haydaa! Yüzlerce hikaye uyduruldu. Uzaylıların...

Şanlıurfa’nın Göbeklitepe’sinde bir monolit bulundu. Üzerinde Göktürk alfabesiyle, ‘Gökyüzüne bak, Ay’ı gör’ yazıyordu. Haydaa! Yüzlerce hikaye uyduruldu. Uzaylıların bıraktığı bile söylendi. Bu muntazam monolit, salı sabahı yok oldu, yani Cumhurbaşkanı’nın müjdesini açıklayacağı gün. Kimse müjdeyle bağlantı kurmadı ama bu, değişik bir reklam ve algı yaratma operasyonuymuş meğerse.

Külliye’de yaratılan uzay dekoru önünde Erdoğan, Türkiye’nin milli uzay programını açıkladı. “En önemli hedefimiz, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Ay’a ilk teması gerçekleştirmek. Yerli ve özgün hibrit roketimizle Ay’a sert bir iniş yapacağız. İnşallah Ay’a gidiyoruz” dedi.

Devamı var. Uzaya gitme niteliklerine sahip bir Türk vatandaşı da Ay’a gidecekmiş. Erdoğan ayrıca bu kişi için de Türkçe bir ad bulunmasını istedi.

MERAK BU YA…

Buraya kadar güzel ve yeni bir gündem ama bazı sorularım var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu serbestlik erken oldu galiba 07 Mart 2021 | 48 Okunma Nükhet Duru bu köşede dursun 28 Şubat 2021 | 101 Okunma Almaya gittik ama kader böyleymiş 21 Şubat 2021 | 123 Okunma Gökyüzüne bak ama kar yağarken değil 14 Şubat 2021 | 51 Okunma Sağlık Bakanı ile aşık atamadım 07 Şubat 2021 | 101 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar