Dünya yıldızları Türkiye’ye koştu

Yaz transfer dönemi çarşamba akşamı kapandı. Bu kadar uzun olmasa daha iyi ama neyse. Avrupa’da yıldız futbolcu artık kalmadı. Bütün yıldızlar koşup geldi ve Süper Lig’de toplandılar....

Yaz transfer dönemi çarşamba akşamı kapandı. Bu kadar uzun olmasa daha iyi ama neyse. Avrupa’da yıldız futbolcu artık kalmadı. Bütün yıldızlar koşup geldi ve Süper Lig’de toplandılar. Çoğunu tanımıyoruz tabii. Yıldızlar gözümüzü aldığı için fark edememişiz. Hele hele o dünya yıldızı golcüleri… Biri var ki, geçen sezon, oynadığı takımda 12 maça çıkmış, ilk 11 yok, iki gol atmış, bir de asist yapmış. Yıldız ya… Geldiği takımın scout ekibi zaten bir yıldır takip ediyormuş. Teknik direktör de onay vermiş. Bedelsiz gelen yıldız bile var. Hepsini yeni takımlarında önümüzdeki haftalarda göreceğiz. Bakalım kaç yıldız parlayacak?

***

ASIL YILDIZ BİZDE AMA…

Tokyo Paralimpik Olimpiyatları’nda, üst üste ikinci kez Olimpiyat şampiyonu olan Türkiye Kadın Milli Golbol Takımı’nı kutlayalım ama kutlamak yeter mi? Altın madalyayı getiren yedi maçta, 57 gol atan takımımızda, gollerin 46’sını tek kişi attı: Sevda Altunoluk! Turnuvada 46 gol atan başka takım bile yoktu. Peki bu dünya yıldızımızdan kimin haberi var?

COVID-19 tedbirlerinin fazlaca gevşetildiği temmuz ayında 1600 kişi hayatını kaybetmişti. Ama gelin görün ki, bu gevşekliğin, umursamazlığın ayyuka çıktığı eylül ayının ilk dokuz gününde vefat sayısı 2460’ı buldu. Bu gidişat ürkütücü değil mi? Böyle giderse eğer eylül ayı vefat toplamı 8000’i geçecek. Rutinin dışında Türkiye’de 100 milyon doz aşı barajının aşıldığını müjdeleyen Bakan Fahrettin Koca, “Tablodaki ciddi sayıları kontrol altına almak ve can kayıplarını azaltmak için elimizdeki imkan, tedbirler ve aşıdır. Tam doz aşılarımızı olup toplum bağışıklığını sağlayalım” diyor ama dinleyen kim? Okullarda yüz yüze eğitimin sekteye uğratılmayacağı her fırsatta tekrarlanıyor. 81 ile tebliğ üstüne tebliğler yayınlanıyor ama bir de görünen köy var. O köyün fotoğrafını altta görüyorsunuz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkevi izlenimlerim 26 Eylül 2021 | 138 Okunma Vallahi Billahi Günaydın... 19 Eylül 2021 | 290 Okunma Dünya yıldızları Türkiye’ye koştu 12 Eylül 2021 | 41 Okunma Ders yılı dert yılı olmasın 05 Eylül 2021 | 38 Okunma 85 milyonun istediği oldu 29 Ağustos 2021 | 60 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar