Deniz kenarında bayram sınavı

Geçen bayramı 2.5 yaşındaki küçük torunumuz Beliz’imizle yaşadık. “Neden, niçin,niye” sorularına cevap vererek. Washington’da yaşayan büyük torunumuz Jasmin’imiz ise, bir ay sonra 3 haftalığına geliyor. Onunla da hasret gidereceğiz.

Peki bunları neden yazdım? Evim sahilde. Dede-torun çocuk parkına gittik. Yorulunca çimlere oturduk. Yanımızda kız, erkek 6 lise öğrencisi de voleybol oynuyor. Bir ara topları başıma geldi.

Defalarca özür dilediler ama, “Birşartlaaffederim.Sınavyapacağım” deyince Barış Manço gibi “Haydisorsor” diyerek, yanımıza oturdular. Amca kafayı mı yedin sen demeden. Pat diye çarpım cetvelinden başladım. 6x9, 8x7, 9x8 diye. Sadece 2 doğru cevap aldım. Hemen şakaya vurdular. “Amcabiz bunlarıilkokuldaokumuştukunuttuk” diye. “Meksikanerde?” dedim, üçü Afrika, biri Amerika dedi, o da sonunu getiremedi ABD ile Kanada arasında deyince. Asıl cevap şakayla geldi yine. Tatlıses’e nazire yapar gibi “Coğrafyadersivardıdabizmi okumadıkamca”sözünden coğrafya okumadıklarını öğrendim. Ve son dedim. “23Haziran’daseçimvar. Neseçimibu?” diye sorarken, cevap ortak geldi. “Hırsızlıkseçimiamca.” Hep beraber güldük, bitirdik sınavı. Devamını Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk amcaları yapar artık.

★ ★ ★

VELİLER KORKMAYIN MATEMATİK ZORUNLU

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Senin baban zengin 21 Temmuz 2019 | 202 Okunma Bir sloganın özü 07 Temmuz 2019 | 31 Okunma Milli irade işte böyle bir şey 30 Haziran 2019 | 31 Okunma İstanbullular Türkiye'nin gözü üzerinizde... 23 Haziran 2019 | 23 Okunma Deniz kenarında bayram sınavı 09 Haziran 2019 | 26 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar