Deniz kenarında bayram sınavı

Geçen bayramı 2.5 yaşındaki küçük torunumuz Beliz’imizle yaşadık. “Neden, niçin,niye” sorularına cevap vererek. Washington’da yaşayan büyük torunumuz Jasmin’imiz ise, bir ay sonra 3 haftalığına geliyor. Onunla da hasret gidereceğiz.

Peki bunları neden yazdım? Evim sahilde. Dede-torun çocuk parkına gittik. Yorulunca çimlere oturduk. Yanımızda kız, erkek 6 lise öğrencisi de voleybol oynuyor. Bir ara topları başıma geldi.

Defalarca özür dilediler ama, “Birşartlaaffederim.Sınavyapacağım” deyince Barış Manço gibi “Haydisorsor” diyerek, yanımıza oturdular. Amca kafayı mı yedin sen demeden. Pat diye çarpım cetvelinden başladım. 6x9, 8x7, 9x8 diye. Sadece 2 doğru cevap aldım. Hemen şakaya vurdular. “Amcabiz bunlarıilkokuldaokumuştukunuttuk” diye. “Meksikanerde?” dedim, üçü Afrika, biri Amerika dedi, o da sonunu getiremedi ABD ile Kanada arasında deyince. Asıl cevap şakayla geldi yine. Tatlıses’e nazire yapar gibi “Coğrafyadersivardıdabizmi okumadıkamca”sözünden coğrafya okumadıklarını öğrendim. Ve son dedim. “23Haziran’daseçimvar. Neseçimibu?” diye sorarken, cevap ortak geldi. “Hırsızlıkseçimiamca.” Hep beraber güldük, bitirdik sınavı. Devamını Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk amcaları yapar artık.

★ ★ ★

VELİLER KORKMAYIN MATEMATİK ZORUNLU

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Uğur parası 13 Ekim 2019 | 55 Okunma Merhaba 29 Eylül 2019 | 6 Okunma Ya destek verin, ya da… 08 Eylül 2019 | 5 Okunma “Ciddi bir vahşet” 01 Eylül 2019 | 2 Okunma YSK’ya sormak lazım 25 Ağustos 2019 | 14 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar