Bu çocuğa yazık etmeyin

Hafta başından beri bir fenomen kazandı sosyal medya. Herkes onu konuşuyor. 10 yaşındaki Atakan’ı. 250 kitap okumuş. Felsefi kitapları seviyormuş.

Sürmeli gözlü Atakan’a hemen bir de ad takıldı. “Filozof.”Videolarını tekrar tekrar izledim. Ama bir türlü karar veremedim. Üstün zeka olduğu kesin de, bu tutkusu onu nereye götürür bilemiyorum. Konuşması yaşına göre hayret verici. Mimikleri, jestleri, elini, kolunu kullanışı şaşırtıcı ama neredeyse tik seviyesinde.

*

İstekleri de var tabii. O, tek kişilik sınıf isterken, annesi arkadaşlarından kopmasını istemiyor. Peki nasıl olacak bu. Bir yanlışlık mı var. Okuduğu devlet okulunun küçümsenip, özel okulların özendirilmesi hoş değil. Kimse de demiyor ki, o, devlet okulundaki öğretmenleriyle bu yeteneğini geliştirdi.

Zaten Atakan da biraz daha ileriye gidip, “Ben onların anlattıklarının çoğunu biliyorum” diyebiliyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çıkma dışarı be kardeşim çıkma artık... 05 Nisan 2020 | 100 Okunma Cehalet virüsüne dikkat! 29 Mart 2020 | 57 Okunma Koronavirüs ve bir salgın hikayesi 22 Mart 2020 | 61 Okunma Koronavirüs dünyaya çarptı 15 Mart 2020 | 79 Okunma Hani kol kola girecektik 08 Mart 2020 | 43 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar