27 Mayıs hikayesi

Yarın 27 Mayıs. Türkiye’deki darbelerin ilkinin yaşandığı gün. Ama öncesi var tabii. 28 Nisan. İstanbul Üniversitesi öğrencilerininbahçede toplanıp Demokrat Parti rejimine karşı harekete geçtikleri gün...

18 yaşın gençlik heyecanı ile benim de katıldığım protestolar. Hadi gelin anlatayım. Türkiye tarihindeki bu kilometre taşını, sonraki nesiller ve gençlere yaşatmaya çalışayım. İstanbul Erkek Lisesi son sınıfındayım.

Beyazıt’ta olaylar varmış diye haber geldi. 8-10 kişi yanımızdaki Çifte Saraylar isimli gazinonun duvarından bir şekilde kaçtık. Koşa koşa Beyazıt’a geldiğimizde, polislere, atlı polislere, silahlara karşılık öğrenciler sadece taşlarla karşılık verebiliyorlardı.

Tam meydana ulaşırken, vurulan üniversiteliyi hastaneye ulaştırabilmek için arkadaşlarının araba bakındığını gördüm ama araba ne gezer, bulunamadı. Ertesi gün gazetelerden öğrendik. Turhan Emeksiz’miş bu arkadaş. Bu arada ben de, herkes gibi çok cop yedim tabii.

Kışladan kaçış

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstanbullular Türkiye'nin gözü üzerinizde... 23 Haziran 2019 | 21 Okunma Deniz kenarında bayram sınavı 09 Haziran 2019 | 26 Okunma Kimseye hayranlık duymuyorum 02 Haziran 2019 | 14 Okunma 27 Mayıs hikayesi 26 Mayıs 2019 | 50 Okunma Tatille başarı gelir mi? 19 Mayıs 2019 | 90 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar