Kitaplar, kitaplar...

Sevgili okurlarım farkındadırlar, burada zaman zaman kamuoyunda çok fazla duyulmayan ama önemli olan kitaplardan söz ederim.

Sevgili okurlarım farkındadırlar, burada zaman zaman kamuoyunda çok fazla duyulmayan ama önemli olan kitaplardan söz ederim.

Bugün, çok duyulan ve çok satılan Barış Terkoğlu ile Barış Pehlivan’ın yazdıkları METASTAZ ve CENDEREMetastaz 2 (Kırmızı Kedi Kitabevi) adlı kitaplarıyla söze başlamak istiyorum.

Çünkü bu iki genç gazeteci, Türkiye’deki siyaseti yozlaştıran, bütün demokratik kurumların içine sızmış olan tarikat ve cemaat gerçeğine, özellikle de yargının nasıl ele geçirilmiş olduğuna dikkat çekiyorlar.

AKP/Erdoğan iktidarı, Gülen Cemaati ile el ele, yargıyı ele geçirip Silivri Davalarında, orduyu, üniversiteleri, medyayı perişan etti. Ama daha sonra, iktidarın nimetlerini paylaşmakta aralarında kavga çıkınca Türkiye 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsü ile karşı karşıya kaldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Üslubu beyan aynıyla insan 19 Şubat 2021 | 213 Okunma Karanlık günlerde aydınlık ve iyi bir insan 18 Şubat 2021 | 90 Okunma Türkiye’nin askeri ve siyasal gücü Kandil’e yetmiyor mu? 16 Şubat 2021 | 495 Okunma Üç simge isim, üç sorun! 14 Şubat 2021 | 159 Okunma İktidarın gülünç vaatleri! 12 Şubat 2021 | 198 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar