Berberoğlu gerekçesi ve Kavala itirazı

Sevgili okurlarım, bu Pazar adalet mekanizmasıyla ilgili iki önemli bilgiyi dikkatinize sunmak istiyorum: Biri olumsuz bir süreci ve bunun düzeltilmesini, öteki ise devam eden çok eleştirel başka bir süreci yansıtıyor!

Sevgili okurlarım, bu Pazar adalet mekanizmasıyla ilgili iki önemli bilgiyi dikkatinize sunmak istiyorum:

Biri olumsuz bir süreci ve bunun düzeltilmesini, öteki ise devam eden çok eleştirel başka bir süreci yansıtıyor!

***

Birinci bilgi, “Gizli kalması gereken bilgileri açıklamak” suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezası alan CHP’li Enis Berberoğlu’nun başvurusunda, hak ihlaline ilişkin olarak AYM’nin OYBİRLİĞİYLE verdiği kararın gerekçesi hakkında.

(Bu gerekçenin açıklanmasından hemen sonra MHP’nin AYM’ye karşı başlattığı yıpratma kampanyasını çok sert eleştirilerle tırmandırdığını da kaydetmeliyim.)

DHA’nın haberine göre AYM, tekrar seçilen milletvekili hakkında soruşturma ve kovuşturma yapılmasını, TBMM’nin dokunulmazlığı yeniden kaldırması koşuluna bağlıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yargı, neyin, kimin emrindedir? 25 Ekim 2020 | 67 Okunma Fikri hür, vicdanı hür nesiller mi? Dindar ve kindar nesiller mi? 23 Ekim 2020 | 668 Okunma Ahmet Taner Kışlalı neden katledildi? 22 Ekim 2020 | 403 Okunma ‘Aslına rücu’ iktidarı kurtarmaz! 20 Ekim 2020 | 175 Okunma Prof. Ayşe Buğra’nın kamuoyuna ve politikacılara seslenişi! 18 Ekim 2020 | 117 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar