Utanıyorlar, belli

Hayır', 'Ne münasebet', 'Olur mu öyle şey' türünden inkâr söylemleri devam edip gidiyor... HDP ile yapılan ittifakı hiçbiri kabul etmiyor. Buna karşılık, HDP'yi yıkama-yağlama, meşrulaştırma...

Hayır', 'Ne münasebet', 'Olur mu öyle şey' türünden inkâr söylemleri devam edip gidiyor...

HDP ile yapılan ittifakı hiçbiri kabul etmiyor. Buna karşılık, HDP'yi yıkama-yağlama, meşrulaştırma faaliyetleri ara vermeden sürüyor.

Oysa her şey ortada: HDP destek vermeseydi, Ankara ve İstanbul belediye seçimleri kazanılabilir miydi? Böyle bir ittifak bulunmasa, aralarındaki eylem ve söylem birliği devem edebilir miydi? Tersi olsa, TBMM çalışmalarında birlikte el kaldırıp, birlikte indirilebilir miydi?

Herkes görüyor, herkes biliyor, ama CHP ve İyi Parti inkâr politikası uyguluyor. Her ikisi de 'Evet, öyle' deme cesaretini gösteremiyor.

Neden acaba?

Belli ki yaptıklarından utanıyorlar. O yüzden attıkları adımlara sahip çıkamıyorlar. Çarpıtıp örtülemeyi, milletin gözünü boyamayı tercih ediyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan'ın ajanı 22 Temmuz 2021 | 825 Okunma Çadır tiyatrosu 21 Temmuz 2021 | 1.352 Okunma Bayramlar bayram olsun 20 Temmuz 2021 | 28 Okunma Utanıyorlar, belli 15 Temmuz 2021 | 261 Okunma Ah Kemal Bey, ah… 14 Temmuz 2021 | 885 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar