Pabucumun solcuları 

Ne yalan söyleyeyim, Conilere “Go home” dedikleri, 6. Filo’yu “denize döktüklerini” ballandıra ballandıra anlattıkları, “Bağımsız Türkiye” diye slogan attıkları günleri...

Ne yalan söyleyeyim, Conilere “Go home” dedikleri, 6. Filo’yu “denize döktüklerini” ballandıra ballandıra anlattıkları, “Bağımsız Türkiye” diye slogan attıkları günleri özlüyorum. Gerçi o zaman da Sovyet güdümünde ve dümen suyundaydılar, ama olsun. Hiç olmazsa bugünkü kadar komik duruma düşmüyorlardı. 

Sovyetler Birliği dağıldı, bunlar kıblelerini kaybettiler. Adeta sudan çıkmış balığa döndüler. Ne yapacaklarını şaşırdılar. Evrildiler, çevrildiler, savruldular, sonunda kendilerine yeni bir merkez buldular. 

Yüzlerini batıya döndüler. Moskova yerine Washington’ın, Londra’nın, Berlin’in peşine takıldılar. 

Solla, solculukla, solun evrensel değerleri ile hiçbir ilgileri kalmadı. Emperyalizmin sözcülüğüne soyundular. Şimdilerde bunu da millete “solculuk” olarak yutturmaya çalışıyorlar. 

Pabucumun Solcuları bunlar! 

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Teröriste madalya 20 Ocak 2022 | 288 Okunma CHP'de meydan savaşı 19 Ocak 2022 | 852 Okunma Daha ne desin? 18 Ocak 2022 | 457 Okunma İyiyiz biz, iyi 13 Ocak 2022 | 340 Okunma Aptal sanıyorlar milleti 12 Ocak 2022 | 601 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar