İşte adaylar...

Önce AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin verdiği bir bilgiyle başlayalım. Özhaseki, “Yapılan kamuoyu araştırmalarında geçmişten farklı bir sonuç ortaya...

Önce AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin verdiği bir bilgiyle başlayalım. Özhaseki, “Yapılan kamuoyu araştırmalarında geçmişten farklı bir sonuç ortaya çıkıyor” dedi: 

- “Kime oy vereceksiniz?” denildiğinde, seçmenin yüzde 35’i, “Önce adayları bir görelim” cevabını veriyor. 

Geçmiş seçimlerde bu oran çok daha düşüktü. Elbette adayların sürükleyici özellikleri vardı. Ancak,  sandığa atılacak oyda aday etkisi bu kadar yüksek değildi. Pek çok bölgede seçim sonuçlarının yüzde bir, yüzde ikilik oy farklarıyla şekillendiği düşünüldüğünde, “doğru aday” tespitinin ne kadar ödemli olduğu ortaya çıkıyor. 

Demek ki, mahalli seçimde ipi göğüslemek isteyen, en güçlü adayı bulmak zorunda! Bu kriter, seçim kazanma şansı olmasa da bir önceki seçime göre oyunu artırmak isteyen siyasi partiler için de geçerli. 

Sandıkta, en güçlüler ve en iyiler mücadele edecek… 

Seçmenin oyu kimsenin çantasında keklik değil. Türk demokrasisi açısında

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bağnazlık 01 Aralık 2021 | 286 Okunma İşte dış güçler 30 Kasım 2021 | 672 Okunma Nerede ziller 25 Kasım 2021 | 677 Okunma Ne olacak halimiz 24 Kasım 2021 | 634 Okunma Başlamadan bitti 23 Kasım 2021 | 1.020 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar