İşte adaylar...

Önce AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin verdiği bir bilgiyle başlayalım. Özhaseki, “Yapılan kamuoyu araştırmalarında geçmişten farklı bir sonuç ortaya...

Önce AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin verdiği bir bilgiyle başlayalım. Özhaseki, “Yapılan kamuoyu araştırmalarında geçmişten farklı bir sonuç ortaya çıkıyor” dedi: 

- “Kime oy vereceksiniz?” denildiğinde, seçmenin yüzde 35’i, “Önce adayları bir görelim” cevabını veriyor. 

Geçmiş seçimlerde bu oran çok daha düşüktü. Elbette adayların sürükleyici özellikleri vardı. Ancak,  sandığa atılacak oyda aday etkisi bu kadar yüksek değildi. Pek çok bölgede seçim sonuçlarının yüzde bir, yüzde ikilik oy farklarıyla şekillendiği düşünüldüğünde, “doğru aday” tespitinin ne kadar ödemli olduğu ortaya çıkıyor. 

Demek ki, mahalli seçimde ipi göğüslemek isteyen, en güçlü adayı bulmak zorunda! Bu kriter, seçim kazanma şansı olmasa da bir önceki seçime göre oyunu artırmak isteyen siyasi partiler için de geçerli. 

Sandıkta, en güçlüler ve en iyiler mücadele edecek… 

Seçmenin oyu kimsenin çantasında keklik değil. Türk demokrasisi açısında

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstanbul, Ankara, Yıldırım, Özhaseki 19 Nisan 2019 | 3.563 Okunma Seçim değil, rezalet 18 Nisan 2019 | 2.491 Okunma Geleneksel seçim oyunları 17 Nisan 2019 | 1.714 Okunma Ataları da böyleydi 12 Nisan 2019 | 24 Okunma Şişmiş karın sendromu 12 Nisan 2019 | 1.787 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar