ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Bizim gündem, Türkiye’nin aynası

Sevgili okurlarım, bizim gazetede mesai sabahın erken saatlerinde başlar .

Emin Çölaşan
Emin Çölaşan Sözcü Gazetesi
13 Haziran 2018 | 1.1 K

Sevgili okurlarım, bizim gazetede mesai sabahın erken saatlerinde başlar. Muhabir arkadaşlarımızın ellerinde olan özel haberleri derleyerek oluşturduğu haber gündemi sabah saatlerinde yapılan haber toplantısında tartışılır ve son biçimi verilir.
Saat tam 11.00’de gündem hazırdır. Haber müdürümüz Emin Özgönül kağıda çekilen gündemi Saygı Öztürk’e ve bana iletir, bir çay eşliğinde okuruz, tartışır ve yorumlarız.
Dün yine aynı olay tekrarlandı, gündemde çok ilginç özel haberler vardı. Aklıma geldi, Emin’e “Yav yarınki yazımda bizim şu gündemi yazayım, bir değişiklik olsun. Hem de okurlarımız gazetenin çalışma yöntemini biraz olsun öğrenmiş olur” dedim!

* * *

Her sabah olduğu gibi bu gündem de dün İstanbul’da Yazı İşleri’ne anında iletildi ve bugünkü SÖZCÜ’nün ilk aşaması böyle ortaya çıkmış oldu. Buna İstanbul ve diğer büroların gündemi ile rutin haberler eklenecek ve bazılarını bugünkü SÖZCÜ’de, ya da bizim internet sitesinde okuyacaksınız.
Gündemde yer alan her haber, ertesi gün gazetede yer bulur mu? Hayır, bulmaz.
Yazı İşleri sayfaların durumuna göre bazılarını kullanır, bazılarını başka güne erteler. Bu konuda tam yetkili olan İstanbul’daki Yazı İşleri’dir.
Dünkü Ankara Büro gündemi, her gün olduğu gibi Türkiye’nin bir fotoğrafı, bu özel haberleri yakalayan muhabir arkadaşlarımızın alın teri ürünü idi.
Bir fikriniz olsun diye dünkü gündemimizi sizlere aynen, virgülüne bile dokunmadan iletiyorum ki Türkiye’de yaşanan hukuksuzluğu, çöküşü, lüks ve şatafatı görün!

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER