Yargıya güvenin zedelendiği yerde…

Yargıya karşı güvensizlik duyulması devlete olan güven duygusunu zayıflatır. Yargıya güvenin zedelendiği bir yerde AK Parti iktidarı ne yaparsa yapsın bu ülkenin ekonomisini düzeltemez.

Bir ülkenin İçişleri Bakanı, ülkesinin Anayasa Mahkemesini ve Başkanını neden hedef alır, neden saldırgan bir üslupla ısrarla siyasi bir polemiğin içine çekmeye çalışır? 

Neden ülkesinin Anayasa Mahkemesinin itibarını zedeleyecek açıklamalar yapar? 

Anayasa Mahkemesi göz göre göre siyasi bir polemiğin içine çekilmeye çalışılırken Adalet Bakanı neden kulağının üstüne yatar? 

***

Günlerdir İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Anayasa Başkanı Zühtü Arslan hakkında aşağılayıcı sözleri hayretle dinliyoruz.  

AYM Başkanı’nı hedef almaya “Ben varım, sen de var mısın” diyerek başlayan Bakan Soylu, son olarak AYM Başkanına ima yoluyla FETÖ’cü ithamında bulundu: 

"Anayasa Mahkemesi Başkanımızın aldığı komiser yardımcılarının yüzde 41’ini FETÖ’den ben ihraç ettim.” 

Sayın Soylu’nun bu açıklamasını dinleyen sıradan bir vatandaş şunları düşünebilir: 

AYM Başkanının emniyet teşkilatına personel alma yetkisi var!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Beraber yürüdük biz yollarda”dan “ekmek bulamıyorsanız çay için”e… 28 Ekim 2020 | 3.090 Okunma Türkiye’de her şeye rağmen hakimler var… 23 Ekim 2020 | 334 Okunma Bir dönem de “fikri iktidar” olmak için mi? 21 Ekim 2020 | 765 Okunma Popülist liderler çağı sona mı eriyor? 14 Ekim 2020 | 2.005 Okunma Devlet Bahçeli ülkeyi erken seçime götürebilir mi? 13 Ekim 2020 | 3.780 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar