Küçük Hakan’ın annesine kulak verin Sayın Adalet Bakanı!

Hakan’a ve dışarıdaki onlarca Hakan’a ve annelerine dokunmadıktan sonra bir anlamı ve kıymeti olmaz açıklayacağınız İnsan Hakları Eylem Planı’nın.

Hakan Dağdeviren 11 yaşında. Lösemi hastası

Fotoğraftaki çocuğa bakın. Kıvır kıvır saçlarıyla, gözündeki gözlükleriyle, yüzündeki gülümsemesiyle nasıl da sevimli, nasıl da hayat dolu değil mi? İnsanın alıp bağrına basası, sımsıkı sarılası geliyor.

Adı Hakan. 2009 doğumlu.

Size bugün Hakan’ı yazacağım.

***

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Hürriyet gazetesinden Abdülkadir Selvi’ye, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak İnsan Hakları Eylem Planı’nın ana temasını “insana dokunmak” olarak açıklamış ve eylem planının kuşatıcılığını ve kapsamını şöyle anlatmış:

“Sadece bir alanda değil, birçok alanda insana dokunan reformlar. Aile hayatında da, imarla ilgili bir sorunda da, adalet eksikliğini hissettiği hangi konuda olursa....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Yalan söylemediğimin belgesidir…” 30 Mart 2021 | 520 Okunma Koalisyonlu dönemlerde bile bu kadarı olmamış… 25 Mart 2021 | 665 Okunma Altını olan altın gümüşü olan gümüş versin! 17 Mart 2021 | 126 Okunma Sorunun kaynağı bulunmuş! 16 Mart 2021 | 218 Okunma Ayrıca da her çiçeğe dokunmamak, koklamamak gerekir! 05 Mart 2021 | 148 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar