‘İtibardan tasarruf olmaz’ diyenleri şuraya alalım…

Tane tane yazalım, önceki gün Urfa, Adıyaman ve Malatya’da akşam saatlerinde başlayan sağanak yağmur gerekli tedbirler alınmadığı için sele dönüştü, insani ve kurumsal hataların birleşmesiyle sel...

Tane tane yazalım, önceki gün Urfa, Adıyaman ve Malatya’da akşam saatlerinde başlayan sağanak yağmur gerekli tedbirler alınmadığı için sele dönüştü, insani ve kurumsal hataların birleşmesiyle sel faciaya dönüştü, 16 insanımız hayatını kaybetti.

Urfa valisi yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Şiddetli sağanak yağışın beraberinde getirdiği olumsuzluklar sebebiyle ilimizdeki tüm okul kademelerinde eğitim öğretime…”

***

Zihniyete bak, mantığa bak, sağanak yağışın beraberinde getirdiği olumsuzluklarmış!

Normalde yağıp, akıp gitmesi gereken yağmur logarlar tıkalı olduğu için akıp gidecek yer bulamamış, şehir göle dönmüş, yollar göle dönmüş, devletin hastanesi dahil yüzlerce evi, işyerini sel basmış. Araçlar yollarda kalmış.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sinan Oğan ne ilk ne de sonuncusu olacak 24 Mayıs 2023 | 2.017 Okunma CB sisteminin beş yılını anlatamayınca… 23 Mayıs 2023 | 637 Okunma İktidar şiddetle arasına mesafe koymalı! 09 Mayıs 2023 | 489 Okunma Allah Erdoğan’a ne emreder? 06 Mayıs 2023 | 605 Okunma Erdoğan ne söylediğinin farkında mı? 03 Mayıs 2023 | 3.725 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar