İktidarın tehdit söylemi…

Hatay’da “Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse o şehre hizmet gelmez” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin Ordu’daki mitinginde bu sözlerini netleştirdi, seçmene oyunu AK Partiye vermediğinde şehre hangi...

Hatay’da “Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse o şehre hizmet gelmez” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin Ordu’daki mitinginde bu sözlerini netleştirdi, seçmene oyunu AK Partiye vermediğinde şehre hangi hizmetlerin gelmeyeceğine bir de örnek verdi:“Önümüzdeki dönemde Akkuş, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz ve Ulubey’i de doğal gaza kavuşturacağız. Bizim olmadığımız bir büyükşehir belediyesi kusura bakmayın, açık konuşuyorum, doğalgazı nasıl getirecek? Biz varsak doğal gaz var. Biz yoksak doğal gaz yok.”

Erdoğan’ın bu açıklamasının ortaya çıkardığı bir gerçek var. Yıl olmuş 2024, ülkeyi 22 yıldır yöneten Erdoğan Akkuş’a, Çaybaşı’na, İkizce’ye hala doğal gaz götürememiş.

Bu çağda doğalgaz artık vatandaş için normal, sıradan, elzem bir ihtiyaç.

Doğalgaz bir lüks tüketim değil, zenginliğin bir göstergesi de değil.

Bilakis bugün hala Çaybaşı’na, Ulubey’e doğalgaz ulaşamamışsa bu olsa olsa 22 yıldır ülkeyi yöneten bir iktidarın ayıbıdır, utancıdır.

Ama Erdoğan iktidarının bu ayıbını tehdit olarak kullanıyor, vatandaşa “bize oy yoksa size doğalgaz yok”...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan seçimi kaybetme pahasına seçim ekonomisi yapmadı mı? 18 Nisan 2024 | 139 Okunma Mevzu zaten Gazze değildi de… 16 Nisan 2024 | 523 Okunma Özgür Özel’in yeni CHP’si… 09 Nisan 2024 | 642 Okunma YSK Erdoğan’ın hoşnut olmayacağı bir karar verdi... 05 Nisan 2024 | 944 Okunma Erdoğan Anadolu’da İstanbul’a oy isterken... 03 Nisan 2024 | 1.376 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar