İktidar kapısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada TÜSİAD’a “iktidar kapısı” hatırlatmasında bulundu. Aslında uyarı, ikaz demek daha doğru. 4 bin beş...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada TÜSİAD’a “iktidar kapısı” hatırlatmasında bulundu. Aslında uyarı, ikaz demek daha doğru. 4 bin beş yüze yakın şirketi temsil eden TÜSİAD, iktidarın masaya “iktidar kapısı” kartının koymasının ne anlama geldiğini biliyordur.

18 yıldır TÜSİAD üyesi olan, TÜSİAD’in yönetim kurullarında görev yapan yeni başkan Orhan Turan’a “daha çıraksın” diye seslenmesi aslında ne kadar kızdığının da somut bir göstergesi.

Sayın Erdoğan’ın sözleri şöyle:

“TÜSİAD bu gidişiyle devam ederse iktidarın kapısını hiç çalmasınlar. Görüyorum ki (TÜSİAD) siz de aynı merkezden yönetiliyorsunuz. Merkez belli CHP’dir. CHP size ne diyorsa o ağızla konuşuyorsunuz… Öyleyse bu kapı yerli ve milli duruş sergileyenlere açıktır, yerli ve milli duruş sergilemeyene kapalıdır.”

Aslında bu TÜSİAD’a bir nevi “iktidar kapısı” kapanmadan önce yapılan bir “köprüden önceki son çıkış” uyarısı. Çünkü “bu gidişiyle devam ederse” uyarısında bulunuyor Sayın Erdoğan. Bir anlamda “bu gidişe devam etme” ikazı olarak yorumlanabilir.

Normal bir...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Program tamam şimdi sıra aday isminde… 01 Şubat 2023 | 389 Okunma Dün asla ama asla diyordu... 25 Ocak 2023 | 1.969 Okunma 13 bin dolarımız nerede? 24 Ocak 2023 | 754 Okunma Erdoğan Davutoğlu’na ‘yüzleşmeye varım’ der mi? 20 Ocak 2023 | 690 Okunma Tek adamın dehasındansa…. 18 Ocak 2023 | 887 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar