İktidar kapısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada TÜSİAD’a “iktidar kapısı” hatırlatmasında bulundu. Aslında uyarı, ikaz demek daha doğru. 4 bin beş...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada TÜSİAD’a “iktidar kapısı” hatırlatmasında bulundu. Aslında uyarı, ikaz demek daha doğru. 4 bin beş yüze yakın şirketi temsil eden TÜSİAD, iktidarın masaya “iktidar kapısı” kartının koymasının ne anlama geldiğini biliyordur.

18 yıldır TÜSİAD üyesi olan, TÜSİAD’in yönetim kurullarında görev yapan yeni başkan Orhan Turan’a “daha çıraksın” diye seslenmesi aslında ne kadar kızdığının da somut bir göstergesi.

Sayın Erdoğan’ın sözleri şöyle:

“TÜSİAD bu gidişiyle devam ederse iktidarın kapısını hiç çalmasınlar. Görüyorum ki (TÜSİAD) siz de aynı merkezden yönetiliyorsunuz. Merkez belli CHP’dir. CHP size ne diyorsa o ağızla konuşuyorsunuz… Öyleyse bu kapı yerli ve milli duruş sergileyenlere açıktır, yerli ve milli duruş sergilemeyene kapalıdır.”

Aslında bu TÜSİAD’a bir nevi “iktidar kapısı” kapanmadan önce yapılan bir “köprüden önceki son çıkış” uyarısı. Çünkü “bu gidişiyle devam ederse” uyarısında bulunuyor Sayın Erdoğan. Bir anlamda “bu gidişe devam etme” ikazı olarak yorumlanabilir.

Normal bir...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı Erdoğan neden tasarruf yapmıyor? 01 Temmuz 2022 | 1.078 Okunma ‘Tanrı’nın, azgın bir topluma vereceği en büyük ceza…’ 29 Haziran 2022 | 1.066 Okunma HSK’nın sürgün ettiği hakim sayısı iki değil… 28 Haziran 2022 | 525 Okunma HSK’nın bir elinde havuç bir elinde sopa… 22 Haziran 2022 | 1.034 Okunma Hangi kelimeyi nahoş buldular acaba? 21 Haziran 2022 | 1.373 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar