Hangi kelimeyi nahoş buldular acaba?

Karar Gazetesi Yazarı Elif Çakır'ın bugünkü (21.06.2022)''Hangi kelimeyi nahoş buldular acaba?'' başlıklı yazısı.

Ankara’nın göbeğinde bir polis amiri gözlerinde güneş gözlükleri, sigarasının dumanını üfleye üfleye, parmağını sallaya “Ahlaksız, sus lan, adam gibi konuş, haddini bileceksin, senin gibi tiplere ne olacağı belli” diyerek DEVA Partili milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun üzerine yürüdü.

Bir milletvekiline bunu yapabilen “bir polis amiri” ülkesinin hiçbir güvencesi olmayan sıradan vatandaşına neler yapmaz ki?

Nitekim Sayın Yeneroğlu da “Sayısız vatandaşımıza yapılan kötülüklerin onda bir dahi bana yapılmadı. Biliyorum ki milletvekili olmasaydım şu anda karakolda işkence görüyor olurdum. Ülkemiz bu halde maalesef. Çünkü devlet gücünü hukuk dışı şahsi tasarruf alanı zannedenler var” dedi.

Sayın Yeneroğlu bu sözlerinin tamamında haklıdır. Abartılı tek bir sözü yok. 2002 yılında “İşkence ve kötü muameleye sıfır tolerans” vaadiyle iktidara gelen AK Parti’nin muktedir döneminde ülkeyi getirdiği tablo bu oldu maalesef.

Girin Google “polis” yazın, devamına da “şiddet, adam kaçırma, şüpheli ölüm, karakolda işkence, çıplak arama” diye yazın, yazın da...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Program tamam şimdi sıra aday isminde… 01 Şubat 2023 | 389 Okunma Dün asla ama asla diyordu... 25 Ocak 2023 | 1.969 Okunma 13 bin dolarımız nerede? 24 Ocak 2023 | 754 Okunma Erdoğan Davutoğlu’na ‘yüzleşmeye varım’ der mi? 20 Ocak 2023 | 690 Okunma Tek adamın dehasındansa…. 18 Ocak 2023 | 887 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar