Hakimlere coğrafi teminat gelecek diye bekleyip dururken…

Yargıçlar Sendikası Başkanı hakim Ayşe Sarısu Pehlivan ve Demokrat Yargı Derneği Başkanı hakim Orhan Gazi Ertekin açlık ölümünü bıraktıktan iki gün sonra hayatını kaybeden Grup Yorum sanatçısı İbrahim Gökçek’in yaşam hakkını savundukları için görevlerinden uzaklaştırıldılar.

Ayşe Sarısu Pehlivan’ı tanımıyorum, tanıyanlar Sayın Pehlivan’ın talimatlara boyun eğmeyecek nitelikte bir hukukçu olduğunu ifade ediyorlar. Orhan Gazi Ertekin’in ise hukuktan başka bir şeyi ölçü almayan, vicdan sahibi bir hukuk insanı olduğunu söyleyebilirim. 

Ayrıca Sayın Pehlivan’ı da Sayın Ertekin’i de tanımaya gerek yok. Onların nezdinde ortaya çıkan ciddi bir hukuk sorunu var. Meselenin özü budur. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Daron Acemoğlu ekonominin başına geçse… 05 Haziran 2020 | 2.887 Okunma Uçacaktık, uçacaktık… Havalara uçacaktık… 03 Haziran 2020 | 4.664 Okunma “Filanca bakan bey dün öğleye doğru iki defa aksırmışlardır, çok yaşa deriz” 02 Haziran 2020 | 2.354 Okunma Dindar gençler Arabistan’da değil İsviçre’de yaşamak istiyor… 22 Mayıs 2020 | 3.175 Okunma Hakimlere coğrafi teminat gelecek diye bekleyip dururken… 20 Mayıs 2020 | 2.539 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar