Erdoğan için liyakat ve ehliyet hiçbir dönem önemli olmamış aslında…

Karar Gazetesi Yazarı Elif Çakır'ın bugünkü (27.07.2022)''Erdoğan için liyakat ve ehliyet hiçbir dönem önemli olmamış aslında…'' başlıklı yazısı.

20 ay önce “at izi it izine karıştı, hak ile batılı ayırt etmek zorlaştı, Allah sonumuzu hayır eylesin” diyerek Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa edip giden Berat Albayrak, bir şey açıklarken, bir şey söylerken, muhataplarının dikkatlerini anlattığı konuya çekmek istediğinde “Bakınız burası çok önemli” uyarısı yapıyordu.

Bu söz kendisiyle o kadar müsemma oldu ki, bu sözü o kadar sahiplendi ki bu isimle bir kitap bile yazdı.

Gündeme dair açıklamalarda bulunmak üzere pazartesi (25 Temmuz 2022) akşamı TRT ortak yayınına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en kritik, en önemli, daha da önemlisi bütün ülkenin cevabını merakla beklediği soruyu Okan Müderrisoğlu çat çat sordu:

“Bir dönem sizinle yol yürüyen ve önemli makamlara gelmiş isimler ayrı partiler kurdular. Geriye dönüp bakınca onlar için bir tanımız ya da değerlendirmeniz oluyor mu zaman zaman?”

Müderrisoğlu daha “sizinle yol yürüyen, önemli makamlara gelmiş” demeye başladığı anda gayriihtiyari Sayın Albayrak misali “bakın burası çok önemli” dedim ve cevaba dikkat kesildim.

İzleyicilerin bir kısmı Sayın...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dün asla ama asla diyordu... 25 Ocak 2023 | 1.965 Okunma 13 bin dolarımız nerede? 24 Ocak 2023 | 753 Okunma Erdoğan Davutoğlu’na ‘yüzleşmeye varım’ der mi? 20 Ocak 2023 | 688 Okunma Tek adamın dehasındansa…. 18 Ocak 2023 | 886 Okunma Muhtar bile olamaz demişlerdi, bugün Türkiye tarihinin en kudretli cumhurbaşkanı ama 11 Ocak 2023 | 3.344 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar