Devlet Bahçeli ülkeyi erken seçime götürebilir mi?

Biliyorsunuz erken seçim denildiğinde akla gelen siyasetçidir Bahçeli. O ne zaman “erken seçime” gidilsin demişse, Meclis çatısı altındaki bütün siyasi partilerin payına düşen tek şey olabilecek en uygun tarihte uzlaşmak, Meclis’ten erken seçim...

Dikkatinizi çekiyor mu, erken seçim tartışmaları Türkiye’nin gündeminden bir türlü düşmüyor. AK Parti iktidarı ısrarla reddediyor, seçimlerin 2023’te olacağını söylüyor ama erken seçim tartışması yine de bitmiyor. Çünkü ekonomi öyle bir durumda ki, iktidarın 2023’e kadar devam edemeyeceği inancı kamuoyunda gittikçe yaygınlaşıyor.

Muhalefet partileri kamuoyuna olası bir erken seçime karşı hazır oldukları mesajları veriyorlar.

Partisinin Adıyaman kongresinde konuşan Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu şöyle demişti:

“Enflasyon, işsizlik 20 yılın zirvesinde, faizler son 20 yılın zirvesinde, ekonomik küçülme, bütçe açığı son 20 yılın zirvesinde, dolar son 20 yılın zirvesinde. Cumhurbaşkanlığı sistemi ile Türkiye uçacaktı, refaha kavuşacaktı… Türkiye çok ağır bir ekonomik krizden geçiyor. Türkiye’nin erken seçimsiz 2022’yi görmesi zor.” (26 Eylül 2020)

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Diyarbakır’da partisinin kongresinde erken seçimi çıkışında bulundu:

“Ekonominin gerçek durumu ortada. Hükümet bambaşka bir tablo sunmaya çalışsa da hayat pahalılığı ve işsizliğin toplumumuzu nasıl etkilediğini görüyorum. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Beraber yürüdük biz yollarda”dan “ekmek bulamıyorsanız çay için”e… 28 Ekim 2020 | 3.051 Okunma Türkiye’de her şeye rağmen hakimler var… 23 Ekim 2020 | 334 Okunma Bir dönem de “fikri iktidar” olmak için mi? 21 Ekim 2020 | 765 Okunma Popülist liderler çağı sona mı eriyor? 14 Ekim 2020 | 2.005 Okunma Devlet Bahçeli ülkeyi erken seçime götürebilir mi? 13 Ekim 2020 | 3.780 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar