“Asıl hedef Erdoğan…”

Karar Gazetesi Yazarı Elif Çakır'ın bugünkü (20.07.2022)''“Asıl hedef Erdoğan…” başlıklı yazısı.

Başlıktaki sloganın ikinci bir versiyonu var, o da “asıl hedef Türkiye”! İktidar siyasetçileri çoğu zaman iki sloganı “Hedef Erdoğan, hedef Türkiye” olarak birlikte de kullanılıyorlar. AK Parti için İngiliz anahtarı kıymetindeki bu sloganların “dış güçler, küresel aktörler, saldırı, üst akıl” gibi tamamlayıcıları da var.

İktidar ülkeyi krizlere götüren yanlışlarını bu söylemlerle püskürtmeye çalışıyor.

Doğruya doğru, elbette ki bu söylemler AK Parti tabanında ciddi bir karşılık bulmasaydı iktidar her köşeye sıkıştığında bu argümanlara sığınmazdı.

Şimdi Erdoğan’a yönelik eleştirileri püskürtülmek istendiğinde “asıl hedef Türkiye” sloganı hemen aktive oluyor. AK Partili kimi kurnaz siyasetçiler kendilerine yönelik eleştirileri püskürtmek istediklerinde hemen “asıl hedef Erdoğan” diyorlar. Bu tabii bir yanıyla kendilerini değersizleştiren liderlerini yücelten ve bir anlamda akan suyu durduran bir savunma biçimi.

Savunma böyle olunca eleştiriyi yapan tarafın payına düşen susmak oluyor....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dün asla ama asla diyordu... 25 Ocak 2023 | 1.326 Okunma 13 bin dolarımız nerede? 24 Ocak 2023 | 751 Okunma Erdoğan Davutoğlu’na ‘yüzleşmeye varım’ der mi? 20 Ocak 2023 | 688 Okunma Tek adamın dehasındansa…. 18 Ocak 2023 | 885 Okunma Muhtar bile olamaz demişlerdi, bugün Türkiye tarihinin en kudretli cumhurbaşkanı ama 11 Ocak 2023 | 3.342 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar