Anayasa’nın 138. maddesini hatırlatarak yargıya açıktan talimat…

Erdoğan’ın çelişkilerle dolu, aynı konunda dün başka, bugün başka, yarın bambaşka istikamette yaptığı pek çok açıklaması var ama aynı konuşma içerisinde bu kadar çelişkiye düştüğü bir açıklama sanırım hiç olmamıştı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında hem yargıya Anayasa’nın 138. maddesini hatırlattı hem de yargıya talimat verdi. Erdoğan aynen şunları söyledi:

“Buradan yargıya sesleniyorum… Diyorum ki; değerli yargı mensupları Anayasa’nın 138. maddesi beni ne kadar muhatap alıyorsa aynı şekilde benim dışımdakileri de muhatap alıyor. 138. maddeyi eze eze kullananlara karşı gereğini neden yapmıyorsunuz? Gereken adımları neden atmıyorsunuz? Size birilerinin talimat verme hakkı var mı? Benim yürüyen davalarla ilgili ne kadar hakkım yoksa, ana muhalefettekilerinin de talimat verme hakkı yok. Bunun dışındakilerin de talimat verme hakkı yok. Bu talimatlar verilirken niçin gereğini yapmıyorsunuz? Atılan adımlar karşısında yargının sessiz kalmasını ben kabullenemiyorum.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Adalet Bakanı Gül “hakimlik cübbesi giymeyecek”miş... Kamuoyuna duyurulur! 22 Ocak 2021 | 1.721 Okunma AK Parti’nin sessizliği… 21 Ocak 2021 | 3.781 Okunma “Bir hakkın kötüye kullanılmasını kanun himaye etmez” 16 Ocak 2021 | 1.763 Okunma Ahmet Turan Alkan’ın özeleştirisi ve Yargıtay 16. Ceza’nın kararı… 13 Ocak 2021 | 1.759 Okunma AK Parti iktidarının mesele edindiği şey!.. 12 Ocak 2021 | 953 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar