AK Parti’nin sessizliği…

Devri iktidarınızda gazeteciler hedef gösteriliyor, savcılar tehdit ediliyor, siyasetçilerin kafaları, gözleri patlatılıyor. Ve sizler derin bir sessizlik içindesiniz. Hiçbir şey yaşanmıyor gibi davranıyorsunuz. Ne adına?

2002 yılında “Çetelere, mafyaya, karanlık odalara arka çıkan siyaseti bu millet bugün tasfiye etmiştir, elinin tersiyle itmiştir. Hukuksuzluk siyaset için de ekonomi için de ticaret içinde kabul edilemez bir sorundur. Artık Türkiye’de kirli siyaset dönemi bitmiştir, temiz siyaset dönemi başlamıştır ” taahhüdüyle iktidara gelen AK Parti’nin 18 yıllık iktidarından sonra bugün nasıl bir Türkiye tablosu ile karşı karşıyayız?

Bunu sormak sadece hak değil, aynı zamanda görevdir.

İktidar partisinin ortağına ‘gözünün üstünde kaşın var’ ya da ‘ülkede işler iyi gitmiyor’ ya da ‘üç yıl öncesine kadar birbirinize en ağır sözleri söylemiştiniz şimdi ortaksınız’ diyenlerin, iktidarın ortağı partinin sempatizanları, yandaşları, partizanları tarafından kafalarının gözlerinin patlatıldığı bir Türkiye tablosuyla karşı karşıyayız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gergerlioğlu’nu susturmak! 23 Şubat 2021 | 225 Okunma Sadece Osman Kavala mı? 19 Şubat 2021 | 680 Okunma Umut ve umutsuzluk arasında çaresizlikle geçen altı yıldan sonra… 17 Şubat 2021 | 562 Okunma Anayasa Mahkemesi’nin çığlığı… 10 Şubat 2021 | 304 Okunma Boğaziçili öğrenciler “Yeni Gezi”mi çıkartmak istiyor? 09 Şubat 2021 | 510 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum