Adalet Bakanı Gül “hakimlik cübbesi giymeyecek”miş... Kamuoyuna duyurulur!

Sayın Gül, yargıya güven gelecek vaatleri veredursun, yanı başındaki arkadaşı Süleyman Soylu hukukun yerine gelmediğinden mustarip hale gelmiş durumda. Ne tuhaf zamanlardan geçiyoruz.

Müsaadenizle, önce bir soru sormak, sonra asıl yazmak istediğim konuya geçmek istiyorum.

Sorum Cumhurbaşkanı Erdoğan’a olacak…

Sayın Erdoğan 6 Mart 2018 tarihinde Beştepe’de Yargıtay binasının temel atma töreninde bir konuşma yapmıştınız. Tabii yine, hakkınızı teslim etmek gerekir ki, her zamanki gibi konuşmanız şahaneydi.

Sizi dinleyen yargıçlara, AK Partili milletvekillerine, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde görev alan “siyasi teknokratlarınıza” hukukun üstünlüğüne büyük önem verdiğinizi, adaleti kaybettiğinizde her şeyinizi kaybedeceğinizi, yargının geçmişte iyi sınavlar vermediğini söylemiş, adaletin önemine vurgu yapmış ve şöyle demiştiniz:

“Bir ülkede halk bunalmış ellerini semaya açarak adalet çığlığı atar hale gelmişse oradaki yargı sisteminde bir sorun var demektir.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Anayasa Mahkemesi’nin çığlığı… 10 Şubat 2021 | 296 Okunma Boğaziçili öğrenciler “Yeni Gezi”mi çıkartmak istiyor? 09 Şubat 2021 | 504 Okunma AK Parti iktidarı döneminde valiler, kaymakamlar, yargıçlar… 02 Şubat 2021 | 4.737 Okunma Bağlayıcı mıdır, yönlendirici midir? 28 Ocak 2021 | 818 Okunma Yargıtay’daki 107 yargıç! 26 Ocak 2021 | 1.897 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar