16 Aralık’ta faiz inecek mi inmeyecek mi?

Bloomberg HT’nin haberine göre Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, geçen hafta yerli ve yabancı yatırımcılarla bir araya geldiği toplantıda “16 Aralık’taki toplantıda faiz indirimi...

Bloomberg HT’nin haberine göre Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, geçen hafta yerli ve yabancı yatırımcılarla bir araya geldiği toplantıda “16 Aralık’taki toplantıda faiz indirimi yapılmaması olasılığı arttı” demiş.

Haberin kaynağı Credit Suisse analistlerinin raporu.

Geçen hafta Merkez Bankası’nın doğrudan döviz müdahalesinin ardından, MB Başkanı Şahap Kavcıoğlu aynı gün önce yerli yatırımcılarla sonra da yabancı yatırımcılarla bir araya gelmişti.

İşte bu toplantıda yatırımcılar “MB faiz indirimine gidecek mi” diye sormuşlar. Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Mustafa Duman “Para Politikası Kurulu faiz indirimine devam edip etmeyeceğine yönelik kararını 16 Aralık’ta verecek” diye soruyu yanıtlarken, MB Başkanı Şahap Kavcıoğlu araya girmiş ve “16 Aralık’taki toplantıda faiz indirimi yapılmaması olasılığı arttı” demiş.

Sayın Kavcıoğlu’nun sözlerindeki muğlaklık dikkatinizi çekmiş olmalı. Yatırımcıları sakinleştirmeye yönelik gerçekleştirdiği toplantıda dahi bağımsız bir Merkez Bankası Başkanı gibi konuşmuyor. Faiz indirimi yapılmaması olasılığının arttığını söylüyor.

Piyasa...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Hep söylediğim gibi… Bu bir defa kesin…” 21 Ocak 2022 | 1.032 Okunma Bahadır’ın ölümü… 18 Ocak 2022 | 954 Okunma “İsimleri ve tarihleri değiştir, anlatılan senin hikayendir…” 14 Ocak 2022 | 323 Okunma Mademki faiz sebep enflasyon sonuçtu… 07 Ocak 2022 | 776 Okunma Görünen köy kılavuz ister mi? 05 Ocak 2022 | 1.654 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar